Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet processzort cserélni...

Lehet processzort cserélni laptopban?

Figyelt kérdés
vettem egy laptopot de nagyon gyenge a cpu-ja az én hibám volt hogy nem néztem meg hogy egy intel pentium 5405U van benne. a laptop típusa lenovo s145-15 81mv0025hv. lehet benne cserélni vagy már ez is forrasztva van?

#csere #processzor #laptop #processzor cserélés
2020. aug. 8. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Lehet.
2020. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehet.
2020. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dongaben ***** válasza:
31%
Lehet, de nem valószínű, hogy van értelme. Ha újonnan vetted, akkor semmiképp.
2020. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Lehet, de sok értelme nincs, mert nem lesz jobb a felhasználási élmény.

2020. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Ha megnézed a processzor adatlapját:

[link]

kitűnik, hogy a foglalata BGA-s

"Sockets Supported: FCBGA1528"

ami nem/nehezen cserélhető:

"A másik, napjainkban egyre elterjedtebb megoldás a BGA (Ball Grid Array) alkalmazása, mely a különféle PGA/LGA megoldásokkal szemben már nem alkalmaz foglalatot, hanem azt egyenesen az alaplapra forrasztják. Ez szinte teljesen ellehetetleníti, vagy legalábbis nagyon megnehezíti az adott processzor cseréjét. Az előnyök között szerepel az alacsonyabb gyártási költség, illetve a foglalat hiánya miatti alacsonyabb kivitel. Utóbbi például nagyon jól jött a vékony Ultrabookok esetében."

[link]

2020. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

Akik azt írják lehet cserélni, azok írják már le hogyan és mennyiért?

Köszi.

2020. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
A laptopot kene cserelni. Eloszor penzre, aztan kicsit megtoldva masik laptopra. Add el. Ha nincs baja, szep, garis, kicsit aron alul lehet megveszi toled valaki, aki el is olvassa a specifikaciot.
2020. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én akciósan vettem 100ezerért ezt a laptopot, 2 év garancia még van rajta, kb mennyiért tudnám elpasszolni?
2020. aug. 9. 00:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel akcios volt, 80% joesetben. Ha latszik, hogy tenyleg uj (bontott, ujszeru, csak kiprobalt, folias, dobozaban stb), csak a nyereszkedok nem latjak be, hogy ez nem felaras, hasznalt termek.
2020. aug. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!