Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most van 530.000Ft-om. Azon...

PRajmund kérdése:

Most van 530.000Ft-om. Azon gondolkodok, hogy gépet vagy motort vegyek?

Figyelt kérdés
A géppel szeretnék videókat készíteni, majd később stream-elni. Ez mind szórakozás, mind bevételi forrás lenne, ha jól csinálom. Én úgy gondolom, hogy érdemleges, igényes tartalmat tudnék készíteni. Rendesen megvágni a videókat stb. Úgy gondolom, hogy én ott ki tudnék építeni egy személyiséget, egy stílust, ami érdekes és szórakoztató. Ezt szeretném megtartani. Tudom, ez nem mindenkinek sikerül, de próba szerencse. A motor... Egy sportmotor lenne, iskolába járásra használnám. Gyors közlekedés, elegáns megjelenés. A gond: Ha motort vennék, akkor örülnék, hogy van egy motorom, viszont akkor nincs gépem és így megtagadtam magamtól azt, hogy a tartalomkészítéssel pénzhez jussak. Ha gépet veszek, akkor örülni fogok a gépnek, viszont ha nem jön be a stream-elés, akkor sírnék, hogy motort is vehettem volna... Mit tegyek?

2020. aug. 8. 23:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

1. motor:

==========


pro: - gyors

- menő


kontra: - annyiba kerül, mint egy használt rohangálós autó

- iszonyú drága a protektor és a bukó

- nem tudsz elmenni vele egy hétvégi bevásárlásra sem

- nem tudsz vele személyt szállítani (úgy se ülnek fel mögéd, vagy te nem fogod engedni mert nem garantálod a biztonságukat)


Nem kérdezted, de:


2. kocsi

========


pro: - megy

- tető van a fejed fölött, van fűtésed télen

- tudsz bele pakolni

- tudsz vele haverokat - családot furikázni

- le tudsz menni akár egy vidéki hétvégére is akár

- legrosszabb esetben tudsz benne aludni / dugni


kontra: - ha ennyiért veszel kocsit, nem fognak sorban állni a bukszák, hogy leszophassanak

- dugó hegyek a városban

- drága kötelező


3. gép

=======


pro: - kiadsz rá 400-500-at akkor 3-4 évig tuti nem kell hozzányúlni

- ha napi minimum 6 órát ülsz előtte, akkor egyértelmű, hogy gép

- ha programozol, akkor egyértelmű, hogy gép

- ha végigviszed a játékokat, és tényleg leülsz órákat játszani, egyértelmű hogy gép


kontra: - ps4 az exluzív játékai miatt sokkal jobb

- nagyon drága egy szobában lévő tárgyért

- lelkifurdalásod lesz, ha nem használod ki (hát használd ki)



remélem tudtam segíteni :D

2020. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
96%

A motorhoz kontraként:


- azt mondják a motorosok, hogy addig nem is vagy motoros, míg egyszer rommá nem törted magad, vagy a motort. Esni fogsz! Elkerülhetetlenül, és ez kb olyan biztos mint, hogy feljön a nap.

- a fentiek miatt baromira veszélyes (úgy se fogsz autóként közelekedni vele, tehát a sávok között fogsz ficánkolni ami megengedett, de NAGYON veszélyes ha nem tudsz motorozni)

2020. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
97%

motort általában nem azért vesz az ember mert biztonságos vagy praktikus

aki komolyan gondolja a motorozást tisztában van vele hogy veszélyes és költséges hobbi, ha ezzel valaki nem tud együtt élni akkor ne is üljön motorra

teljesen felesleges állandóan kocsival összehasonlíta mert az egyiket azért veszik mert szükség van rá, másikat meg mert szórakozás

2020. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
84%

#23


ha van öt kilód amit össze kellett sprórolnod (tehát nem hó végén marad ennyid amennyit nyugodt szívvel elégethetsz), akkor ez a hobbi egy megengedhetetlen luxus.

2020. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
45%
Elektromos roller nem játszik?
2020. aug. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
33%

530k-ból én vennék egy jó PC-t 180-ért, a többit utazásra költeném. 180-ért durva PC-t lehet összerakni. A maradékból durva helyekre lehet eljutni.

Élményt gyűjts, ne tárgyakat!

2020. aug. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
68%

Ha szeretsz motorozni, bármitől több élményt nyújt egy moci, ugy szerintem a 26-os válaszoló véleménye abszolút irreleváns!

530-ból meg olyan 125-ös veszel, hogy megszólal, ráadásul egy ekkora motor még nem is koporsó, 130 a vége maximum, de többnek inkább 100 környéke!

2020. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%
Egy jó gép érték és rengeteg munkához használhatod, nem csak yt tartalom gyártáshoz. A motor csak egy közlekedési eszköz, max ha munkaba járáshoz kellene ami jól fizet és távolabb van mint ahol laksz, akkor érné meg.
2020. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
A szavazás és a vélemények segítettek dönteni. Gépet veszek. Mindenkinek köszönöm, aki időt szakított rám! Nagy segítség voltatok!
2020. aug. 14. 16:56
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Motorosként mondom, hogy jó döntés.
2020. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!