Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ssdre tényleg nem szabad...

Ssdre tényleg nem szabad tárolni semmit? Tényleg csak legszükségesebb programokat lehet rá tenni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 11. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ezt kitől hallottad, de hülyeség. Az 1-2 TB-os SSD-knek, amik ma már egész megfizethető árban mozognak, akkor mi értelmük lenne, ha nem szabad rajtuk semmilyen adatot tárolni?
2020. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos mennyisegu szabad helyet (kb 20%-ot) illik rajta hagyni
2020. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én 120gbra gondolok
2020. aug. 11. 10:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ugy kb 20GB legyen szabad
2020. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
120 GB az annyi hely, hogy örülhetsz, ha a programok ráférnek. :) Ott sem az van, hogy nem szabad rá pl. 4K filmeket rakni, csak nem nagyon férnek el.
2020. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
SSD-t csak nézegetni szabad, adatot tárolni rajta szigorúan tilos!
2020. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 2*Sü ***** válasza:
100%

Az SSD-k esetén ugye a adatcellák korlátozott számban írhatók. Az, hogy egy adatcella csak 1000-szer írható, az első hallásra nagyon kevésnek tűnik. De egy 250 GB-os SSD esetén ez 250 TB írt adatot jelent. Egy 10 éves SSD elég öreg már ahhoz, hogy az ember ne azért cserélje le, mert elromlott, hanem mert elavult, olcsón tud az ember venni ennél jóval nagyobb SSD-t. Hogy 10 év alatt elérd ezt a 250 TB írt adatmennyiséget, ahhoz naponta kellene 68 GB-ot, azaz kb. 14-15 DVD-nyi anyagot írni rá. Ehhez eléggé extrém


(Figyelem, itt az írt adatok számítanak. Hogy hányszor olvasod, arra az SSD nem igazán érzékeny.)


Mi az SSD előnye? Az, hogy gyors. Ugye jellemzően minél nagyobb egy program, annál lassabban indul el. Ha pusztán azért, mert egy program nagy – mondjuk egy Photoshop, vagy egy játékprogram –, az SSD élettartamának kitolása miatt HDD-re írod, akkor 5-10-szer lassabban fog elindulni. Pont azt veszítetted el, ami az SSD előnye, a gyorsaságot. Akkor meg minek az SSD? Ugyanez igaz a lapozófájlra, az átmeneti fájlokra. Ha nem az SSD-n van, akkor minek az SSD? Az SSD meg ettől nem fog idejekorán „elkopni”.


Illetve annyi még ajánlott, hogy legalább a tárolókapacitás 10%-a maradjon üres. Bár jobb SSD-k esetén van elkülönítve extra tárolókapacitás.


Az más kérdés, hogy ha egy kisebb SSD-d van, és egy program, vagy adat (pl. videó) nem fér el rajta, akkor nyilvánvaló, hogy kénytelen leszel a HDD-re másolni, illetve telepíteni. De az SSD-t élettartam szempontjából nem kell kímélni, nagyobb írási igénybevétel esetén nem sokkal marad el a HDD-k élettartamától.

2020. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit hozzátennék, hogy általában az ssd vezérlő szokott tönkremenni, nem a drive. Ennek oka a gyenge tápellátás, azaz a feszültség ingadozás, erre érzékenyek.


Másik dolog, hogy ha az ssd tönkremegy, akkor az adatokat nem lehet visszanyerni. A hdd esetében jó sok pénzért visszahozzák az erre szakosodott cégek.


Konkluzió, mindenképp érdemes biztonsági másolatot készíteni a fontos adatokról. De egyébként ez a sima hdd re is igaz, mert sokkal többe kerül az adatmentés, mint egy külső drive, amire lehet menteni az adatokat.


Az ssd drágább, de a sebessége többszöröse a hagyományos hdd-k sebességének. Én csak m2-t és ssd-t használok a gépben, és külső adathordozóra mentek mindent.

Grafikus vagyok. Évi 50-70TB az írási mennyiség. Ezzel szemben egy átlag felhasználó nem haladja meg az évi 10TB-ot, de általában 5 körül meg is állnak.


Itt egy teszt, érdemes elolvasni. Nem kell megijedni a "gyorsan megadta magát" mondattól, hiszen folyamatos terhelésnek lettek kitéve. még a legrosszabb ssd is 187TB írást viselt el. Mivel a te driveod 120 as csak, értelemszerűen kb feleződik a szám, tehát 90TB. Ha erőteljesen használod, akkor sem tudsz 9TB nál többet írni rá egy évben, de akkor már mindent megtettél az ssd gyilkolása érdekében. Tehát, 10 évig a legrosszabb esetben is bírnia kell.


[link]

2020. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én mindig csak a saját példámat tudom felhozni... 120GB-s SSD-m még mindig 52%-os, aminek a működési ideje 2003 NAP. ~8.5 éves. És minden rajta van, amit "tiltanak" SSD-nél: temp könyvtár, böngésző cache, hibernáló és lapozófájl... Gyakorlatilag elavult, tehát igazából nem azért kellene cserélnem, mert tönkrement, hanem mert lassan tényleg semmire sem elég.
2020. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez a százalékos arány csak egy szám. A gyártó ad meg egy bizonyos írásmennyiséget, ami alapján számol. Nulla százalékos meghajtók is vígan működnek tovább, minden gond nélkül.
2020. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!