Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell szakszerűen...

Hogyan kell szakszerűen kitakarítani egy asztali pc-t?

Figyelt kérdés
Eléggé koszos belül, kb 2 és fél éves. Sosem csináltam még ilyet, jó lenne, ha nem szúrnám el.

2020. aug. 11. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leveszed az oldallapját, es addig fujod mindenhol, amig por jon ki. Ha mar nem jon, akkor johet opcionalisan egy cpu ujrapasztázás pl
2020. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég könnyű és nem nagyon lehet elszúrni( bár ez függ attól, hogy milyen pc-d van.)

Ezt így leírni hosszú lenne, néz meg youtubeon videót arról hogy egy olyan fajta pc-t szednek szét, amilyen a tiéd és ezt kövesd. A lényeg, hogy ne törj el semmit, a kábeleket nyugodtan szét lehet szedni és ami a legfontosabb, ha van olyan hely, amit a rongyal, vagy a zsebkendővel nem érsz el, csak fújd ki a port és hagyd rá.

És ami a legfontosabb, nem érheti víz.( Csak mondom, biztos ami biztos)

2020. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ezek a sűrített levegős megoldások jók? Mert azt hallottam, hogy vízpárát is fújnak be, ami nem biztos, hogy jó. Vagy a porszívó is jó megoldás lehet?
2020. aug. 11. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én porszívóval szoktam, mert ez tud fújni is. Van mikor lustább vagyok, akkor hajszárítóval, van rajta egy gomb amivel nem fúj meleget, csak hideget, de igazából meleggel sincs gond, mert az alkatrészeknek ki kell bírniuk.

Ventilátoroknál ne hagyd, hogy a fújás megpörgesse őket, főleg ne ellenkező irányba, mert rendesen csökkenti az élettartamuk, fogd le az ujjaddal és amikor a lapátjaikról nem jön le a por, egy puha ecsettel le tudod szedni.

A puha tiszta ecsettel nyugodtan végig mehetsz az alaplapon is, miközben fújod.

2020. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 meszike91 ***** válasza:
100%

Én csak simán simán kiporszívózom, porszűrős a gép szóval olyan sok por amúgy sincs benne.


Ha nem értesz hozzá, akkor vigyázz hogy ne húzz ki semmit se!

2020. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, mindenkinek ment a zöld :)
2020. aug. 11. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!