Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lett ennyire olcsó egy...

Miért lett ennyire olcsó egy eredeti Windows10ez? Windows7 még elég drága volt

Figyelt kérdés
2020. aug. 21. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
A Windows 10 nem lett olcsó, csak sok a kamu oldal amely olyan szoftvereket árul pár euróért amit legalálisan nem is lehetne értékesíteni. Ezek általában használt OEM licenszek amit NEM lehet tovább értékesíteni. Az eredeti Windows 10 pro 40.000 Ft felett van. Ami ilyen 5-6 ezer forint és társai azok nem legalális szoftverek.
2020. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Derwer ***** válasza:
87%
Az 5-6k-s, újra értékesített windows és office licencek legálisak az EUban. Több működik nálam is, és kapsz számlát is róla ha nem jófogáson hanem. Pl emagon veszed.
2020. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

"Több működik nálam is, és kapsz számlát is róla ha nem jófogáson hanem. Pl emagon veszed."


Es ha az emag-on keresztul ertekesito fantomceg megszunik, az MS meg ervenyteleniti a licenszeszt, mert tobben is probaltak aktivalni, akkor kitorolheted a pinadat a szamlaval.

2020. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
4-et vettem én is emagon (1600ft/db), számlával, mindennel. Volt amelyiket csak most 6-7 hónap elteltével használtam fel, és még mindig működött. (tehát nem adták el ugyanazt többször)
2020. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Derwer ***** válasza:
100%

#3: nézd, én nem tudom higy pontosan kinek az oldalán áll a jog ilyenkor, de ha van a dolgokról számla, akkor azért olyan nagyon nagy gáz nem lesz vele. (de ez továbbra is EUs szabályozás, tehát higy gond legyen vele az elég csekély, esélyű)


A másik fele meg az, higy nekem is 3-4k-ért üzemel legális windows +office 2 éve. Már most megérte.

2020. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondta senki, hogy nem működik, csak azt, hogy nem legális. OEM Szotvert nem lehet újra értékesíteni, mivel alapból azt jeleni az OEM, hogy adott számítógéphez van kötve. Az office átköltöztethető másik konfigurációra 3 havonta, de a windows NEM! Ezek a szoftverek többnyire refurb PC-k matricáin szerepeltek. Szóval egy cég leselejteszett gépeinek a szoftverei voltak amit megvettek és a hardwertől külön értkésítik az OEM szoftvert ami kurvára nem leglális.
2020. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, csak nézzétek meg az EMAGON ilyen áruló cégek hol vannak bejegyezve. Bukarest meg noname külföldi déli országok falvaiban. Teljesen legalálisnak tűnik. Az EMAGnál is nagy gyökerek, hogy az ilyeneket engedik árusítani.
2020. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Annyit is ér, ha olcsót veszel-
2020. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


4.-ik cikkely 2. bekezdés...


2015 óta érvényben van.


Gondolom a Microsoft már rég sz*rrá perelte volna az EMAG-ot, vagy bármely másik céget, ha illegális lenne...

2020. aug. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk ott hogy az Ms maga adja ingyen az eredeti W10-et, minimalis kompromisszumokkal.

Azonkivul rajottek hogy a szelmalomharc nem hoz profitot. Inkabb hagyjak hogy szurken, vagy akar feketen is hasznald a termekuket, ezzel bebetonozva a #1 helyuket. A legtobb profitjuk amugy sem a mezei atlaguserekbol van.

2020. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!