Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire megbízható ez a HDD?

Mennyire megbízható ez a HDD?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Játékok tárolása céljából szeretném megvásárolni.Ritkább használatra.

Mennyire érné megvásárolni?Megbízható típus?


link:

[link]



2020. aug. 22. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én HDD nem szívesen vásárolnék használtan, kitudja mennyire volt széthajtva, inkább még odatennék egy tízezrest és vennék egy újat.
2020. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Képeik közt ott a Hard Disk sentinel értékelése.Az mennyire fedheti valóságot?
2020. aug. 22. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár teljesen. Van 10 éves 2 terás HDD-m, 100%-os értékekkel. Normális körülmények között használva és megúszva bármilyen elektromos hálózatot érő problémát ezek az eszközök nem amortizálódnak csak úgy egyik évről a másikra.
2020. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem 2007-es van 148GB-os amit mai napig használok.100%-ot ír rá a Sentinel program.Kissé be van lassulva,de annyi a baja.


Akkor így végeredményben ha helyszínen beszerelt állapotban megtekintem és működik megérné elhozni?Árban is?

2020. aug. 22. 14:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg, mert garanciáról szó sem esik. Mi van, ha 1-2 hónap múlva megadja magát?

Itt van ez 4 ezerrel drágábban, viszont teljesen új, és 2 év garanciával.

[link]

2020. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én háromszor is meggondolom, mielőtt használtan veszek bármit.

A Seagate Barracuda - szerintem - a legmegbízhatóbbak közé tartozik, ha merevlemezt kell venni, akkor én mindig Seagate Barracudát, vagy WD-t veszek.

Viszont tényleg kockázatos használtan ilyesmit venni. Oké, a Seagate jó márka, de hozzácsapok egy ötöst, és ugyanennyiért egy teljesen újat kapok, ugyanúgy Seagate Barracuda 2 TB, de garanciával, nulla használati idővel.

De természetesen a döntés a tiéd. Viszont én tápot és háttértárat csak nagyon indokolt esetben vennék használtan.

A Sentinel meg egy jó szoftver, de tudni kell helyén kezelni az adatait. Ő sem lát a jövőbe. Csak a merevlemez szenzoraiból kiolvasott adatokra támaszkodhat, amik ha helyesek, akkor is csak annyit tudsz meg róla, hogy eddig milyen volt a vinyó állapota. A jövőre nézve legfeljebb csak becsléseket lehet tenni.

2020. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazad van inkább az új.

Még 1 olyan kérdésem lenne ha a jövőben szeretnék egy SSD-t amin csak az operációs rendszer valamint talán még az internet böngésző lenne milyen Márkájút javasolnál?Valamint mekkora kapacitást?

Win 10 pro 64bit

2020. aug. 22. 15:23
 8/10 anonim válasza:
Szerintem ez egész jó.
2020. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó kérdésre valaki még dobna egy választ?
2020. aug. 22. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
#6 Így van, csak szerinted. Valójában ha megnézel egy kimutatást a Seagate vinyók mindíg a legrosszabbak között lesznek. Kb sose kéne megvenni, főleg mivel a Toshiba hasonló árban van és sokkal jobbak a mutatói. pl: [link]
2020. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!