Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy újonnan vásárolt laptopnál...

Egy újonnan vásárolt laptopnál káros, ha sokáigcsak félig van feltöltve az aksi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb egy hete kaptam egy új laptopot. Csak annyi időre kapcsoltam be, hogy megnézzem minden működik-e? Telepíteni nem kellet semmit, mert media marktban vettem ready 2 go csomagban.


Mire megnéztem hogy minden rendben van-e, addigra a gyári 40%-os töltés feltöltött 66-ra. Utánna kikapcsoltam a gépet és olyan 1 órára még töltőn hagytam. Nem tudom meddig érkezett feltölteni.


A HP Support Assistant jelezte, hogy kalibrálnikell majd azakksit. Fel kell tölteni 99-100%-ra, majd úgy hagyni 2,5 órát és azt követően rákattintani majd a kalibrálásra a hosszab üzemidő beállítása miatt.

Ha nem tudja kalibrálni sikeresen, akkor azt írta a progi, hogy akár gond is lehet az aksival.


Na már most a kérdésem a következő lenne. Én csak egy 15-20 perc alatt megnéztem, hogy minden jó-e? Ezalatt a gép feltöltött 40%-ról 66-ra. Utánna kikapcsolt állapotában, még töltött valamennyit, de azóta nem kapcsoltam be. Igazából, majd szeptember elsején lesz már szükségem a gépre, tehát majd akkor kerülne napi használatba.


Szóval a kalibrálás majd ráér akkor is majd?


Nem okoz problémát az új gép aksijának, hogy első használatkor még nem lett teljesen feltöltve és vagy 2 hétig nincs bekapcsolva?



2020. aug. 23. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Legrosszabb esetben pedig majd 2 év múlva veszel egy új akksit egy tízesért.

2020. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A tulaggodas, tultervezes, tulgondolas tankonyvi peldaja...


Nem babusgatni kell a laptopot vagy az akkujat, hanem hasznalni, hasznalaton kivul meg beken hagyni, lehetoleg szobahomersekleten. Se tultolteni, se tulmeriteni nem tudod (van benne vedelem), se felrobbanni nem fog, se tonkremenni 2 (vagy akar 8) het szekrenyben acsorgastol.

2020. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nos amit irok, nyilvan nem vadiuj akkura erendo, de pl Asusnal hosszabb elettartamra torekedve meg javasoljak is, hogy legfeljebb 60%-ra legyen toltve az akku (allando tap mellett).
2020. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hypno ***** válasza:
100%
Indulj ki abból, hogy a laptopod a legyártása óta legalább fél éve áll az eladó raktárában és nem lett tőle semmi baja, akkor mi baja lenne abból, ha te a vásárlás után egy hónappal töltöd fel normálisan?
2020. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hypno ***** válasza:

#3

Állandó tápra kötve kizárt, hogy az aksi max. 60%-ra töltődjön, mert 100%-ra fog töltődni.

2020. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 - Mondom Asusnal. Es nem fog, mert az MyAsus nem engedi fole tolteni.

[link]

A technologia ugyanaz, az eljaras mas, de hasznos.

2020. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hypno ***** válasza:

#5


Szerintem meg egy marhaság. Az akkumulátoros üzemidő egy hordozható eszköz igen lényeges tulajdonsága. Ezt eleve lerontani...pláne, hogy a használat során a névleges kapacitás amúgy is folyamatosan csökken.


Persze ideológiának megteszi.

2020. aug. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 - tehat akkor meg sem fog allando akku mellett 100%-ra tolteni. Es amiert ilyen jol informalt voltal, en egyelore az Asus mernokeire bizom magam.
2020. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azzal menesztettem szét, most már csatlakozás nélkül csak 3 percig bírja mondjuk; tehát, hogy mindig be volt dugva, többet is , mint kéne; és akkor tehát nekem meg attól ment szét az aksim, hogy mindig túltöltöttem a laptopot. Tehát szerintem , ha addig nem töltöd, amíg mondjuk 20% alá nem merül, az még külön jó is, tehát lehet, hogy azt még az aksi külön meghálálja. Tehát mondjuk hogy tovább tart. De amúgy öcsém mondta a telójával kapcsolatosan, hogy ha 99%-nál kihúzza a töltésről; akkor tök sokáig bírja, ha meg megvárja a 100-at, akkor meg számottevően rövidebb ideig bírja újabb töltés nélkül. Tehát nem kell állandóan töltögetni, mert akkor megy szét inkább szerintem jobban.
2020. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*öreg leptop egyébként az enyém , kb 10 éves. És még mindig jó amúgy egyébként. :):)
2020. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!