Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A CRT monitoroknak vannak...

A CRT monitoroknak vannak káros hatásai?

Figyelt kérdés

2018. okt. 28. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen a szemre, továbbá a pénztárcádra.

-bár ezek voltak a legjobb színhűséggel rendelkező moncsik, de azért manapság már gyártanak nagyon jó LCD moncsikat amik kiváló színhűséggel rendelkeznek, + a számos előnyük még, csak az ár a hátrány.

2018. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen van.

A katódsugárcsöves képernyőnél egy elektronágyúval nézel farkasszemet, aminek következtében röntgensugárzás ér - bár ez az újabb készülékeknél határérték alatti.


A másik fő probléma a képernyő vibrálása - ez eléggé zavaró tud lenni - bár az újabb 75 Hz vagy nagyobb képfrissítési frekvenciájú monitorokon már nem annyira tapasztalható.


Harmadrészt ott van a képernyő folyamatos bámulása, ami a szemnek nem tesz jót.


Negyedrészt - bár ez megint csak a régebbi képernyőket érinti - a készülék maga olyan anyagokat - kadmium és foszfor - tartalmaz, ami mérgező.


Bővebben:

[link]

2018. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ok,de ettől károsodik az ember?Csak mert én még elég sok helyen látok ilyet akkár munkahelyeken is
2018. okt. 28. 12:03
 4/8 Szirty ***** válasza:
26%

"bár ezek voltak a legjobb színhűséggel rendelkező moncsik..."


Ne keverjük az előnyt/hátrányt a káros hatással!

2018. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

"Ne keverjük az előnyt/hátrányt a káros hatással!"


Igen, igazad van, de mint láthatod csak gondolatként, megjegyzésként írtam. :)

2018. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Én nem a szakirodalomnak hiszek, hanem a saját szememnek.


A legutolsó CRT monitor amit használtam egy elég jó minőségű Belinea volt (TCO 03 minősítés, low radiation, meg minden sz@r) 85 Hz -en használtam. Mégis 2-3 óra folyamatos használat után olyan szinten bepukkant tőle a szemem, hogy gyakran még szúródott is. Mint mikor belenéz az ember pár alkalommal néhány pillanatra az ívhegesztés fényébe, kb. olyan tüneteim voltak.


Az első LCD -m nekem igazi megváltás volt, a szem természetes fáradásán kívül semmit nem éreztem 6-8 óra használat után se.

Szóval tuti hogy vannak káros hatásai CRT -nek, bárki bármit is állít. Akinek bírta annó a a szeme, az szerencsés flótás.

2018. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
Továbbá káros hatás lehet még (bár közvetett hatás) hogy a nagyobb képátlójú készülékek jelentős tömege miatt azok mozgatása húzódásokat és egyéb sérüléseket is okozhatnak.
2018. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szemre káros. Nekem egy 486-os korszakból való japcsi Eizo volt semmilyen minősítéssel (csak energetikaival) és szúrt tőle a szemem és kiszáradt. De milyen jó kis monitor volt atyaúristen, nagyon szerettem.
2019. okt. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!