Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen studió mikrofont...

Milyen studió mikrofont ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy asus rog centurion true 7.1-em van. Nagyon jó fejhallgató, de a mikrofonja, nagyon mély és doboz hangú, néha szerintem nehéz érteni is amit mondok.


Olyan mikrofont keresek ami nagyjából 30k alatt van, deha némivel több, mert az nagyon jó esetleg, az se baj. Illetve készletben keresem, tehát karral inkább, mivel az asztalom kialakítása miatt, nem fél el elöttem és távolabb is nehezen tudnám elhelyezni, de egy benyuló kar tökéletes lenne.


Én amit néztem esetleg az az Auna Mic-900 annak a készletben lévő verziója, vagy esetleg az SPC SM900 amit nézegettem, nekem az jobban bejön.


Nemértek a mikrofonokhoz ezért kérem a segítségeteket, ha már veszek, akkor minőségit szeretnék, ami tovább kitart.


Előre is köszönöm a segítséget.



2020. aug. 25. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez studió mikrofonnak a legalja... A már valamire használhatóak kb. 150 000,-Ft-nál kezdődnek és ritkán USB-sek.

Egyáltalán szükséged van studió mikrofonra? Vagy pontosan mire kell neked?

2020. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Beszélgetésekre. Nem annyira stúdió mikrodont keresek. Csak legyen tiszta és jó hangja.


Játék közben szeretnék beszélgetni, illetve talán késöbb néhány videóhoz, de ez nagyon nem biztos.


Ugy vagyok vele, hogy beszélgetésre jó akár egy 10-15k-s mikrofon is álvánnyal, de akkormár többet adok, hogy jó is legyen.

2020. aug. 25. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek szerintem ha tényleg szép hangzást szeretnél akkor Neumann TLM 107 (bár vannak jobbak is, de ez egy elég elfogadható hangzást tud) de kellemes még az u87ai studió mikrofonjuk is (gyártó ua.), vagy ebből egy magasabb kategóriás /ennek előnye, hogy nagyrészt Németországban gyártják/ ugyanezen gyártó M149 mikrofonja /bár ilyennel csak 1x találkoztam de kellemes élmény volt, nagyon szép hangja van/.

Nyilván vannak jobb mikrofonok is, de ezek viszonylag egyszerűen itthon is kaphatóak, könnyen be lehet ezeket szerezni.

Ezekhez kell még valami átalakító az USB-hez ha azzal akarod használni.

2020. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek kicsit drágák, nem?
2020. aug. 25. 21:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Vagy akkor lehet én használom rosszul a szakszavakat, de tényleg nemértek hozzájuk, csak videókban hallgattam meg milyen hangjuk van.
2020. aug. 25. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te kerestél studió mikforont. A válasz után olvastam, hogy "csak" játékra kell, és valójában nem studió mikrofont keresel, hanem valami egyszerűbbet.
2020. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor igen. Bocsi, rosszul fogalmaztam, sok helyen írják összevissza.


És így ebben a tudatban tudsz valamit ajánlani? Vagy azokat amiket küldtem eselteg?

2020. aug. 25. 22:23
 8/11 meszike91 ***** válasza:

Nekem ilyenem van: [link]


Itt egy videó is róla: https://www.youtube.com/watch?v=A5_qOmJNTpQ&t=196s


Szerintem egész jó. Stúdiómikrofonra meg semmi szükséged, rosszul fogalmaztál. Amúgy szerintem ennyiért már kb bármelyik jó neked, esetleg nézegethetsz teszted a youtube-on, de számodra szerintem alig lesz különbség.

2020. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a segítséget. Mostmár akkor tudom legalább, hogy melyik melyik.
2020. aug. 25. 23:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Hármas válaszoló remélem poénnak szántad szegény kérdező fele, én mindenesetre jót mosolyogtam. Végül is igazad van, az a mikrofon standard a stúdiókban. :) Nekem egy SM7 B van, egy UAD Apollo Solo társaságában. Zajon helyeken olvasok fel, csak ez volt az opció.
2021. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!