Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte 580 8Gb 75C° on...

Gigabyte 580 8Gb 75C° on üzemel, ez normális?

Figyelt kérdés
Van hogy felmegy 85 re.
2020. aug. 31. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális, ha nagyon zavar, MSI Afterburner programmal tudod állítani, hogy mondjuk 75 foknál 100%-on pörögjön a venti.


Egyébként játék közben megy ennyire? Ha csak YouTube-ozol és úgy megy fel ennyire, akkor az már problémásabb lehet, játék közben teljesen jó.

2020. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyárilag szerintem valahol 86°C körül kezd el visszavenni a teljesítményből, az már annyira nem egészséges hosszútávon, a 75°C-al nincs semmi gáz egy "modern" GPU-nál.

Minden esetre gyanús, hogy a gyári hűtőpaszta/padok vannak rajta, az sokat segítene, illetve egy alapos portalanítás. Csak mert ugyan modell függő, de önmagában az RX 580 nagyon sokat fogyaszt, ezért kell alá megfelelő hűtési megoldás is. Nekem Sapphire Nitro SE 580-am van, és akármilyen játék alatt sem igen megy 70°C fölé viszonylag lassú ventiprofillal (40% 70°C-nál), mert legendásan jók a Sapphire hűtések.

2020. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen játék közben megy fel 75 re.


Utolsó: Fuh ne is mond, használtam két 580 ast, ez előtti 4Gb sapphire volt, és olyan jól hűtött, warzonenál 55-65 volt!!! Most vettem a 8Gb os verziót ugye ami Gigabyte és az a 75 nem igazán tetszik, hiába ordít a venti akkor is 75. Lehet teszek rá saját készítésű hűtést, szerencsére a gépben is van fordulat szabályzó majd arra rákötöm a ventit direktbe. Mert ezek a 88 as ventik olyan hangosak. Az evéssel a sapphire is megette a 140w ott meg a gigabyte is, mondjuk valamivel kevesebbet de ezt nem tudom miért. És ja az adatokat MSI afterrel néztem

2020. aug. 31. 21:25
 4/5 pappgr ***** válasza:
100°C-on kezdhet el károsodni a szilikon, ezért érdemes 9ö alatt tartani.
2020. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor a 80 an az még elmegy, köszi szépen a válaszokat!
2020. szept. 1. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!