Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop RAM cserénél miért...

Laptop RAM cserénél miért ugyanannyit ismer fel?

Figyelt kérdés

Az imént vásároltam a laptopomba (Lenovo ideapad 310-151sk) 8GB DDR4-es RAM-ot és cseréltem a meglévő 4gb DDR4-esre ki, mivel csak egy slot van így annak a helyére raktam be.

A probléma ott van, hogy csupán 4 gigát ír ki, tehát amennyi volt az előzőnek. Biosban, Aida 64-el és Speccyvel is megnéztem, csak 4 gigát ír mindenhol, holott 8 gb a RAM amit a laptopomba beleraktam. Feltűnő volt, hogy az ikonok előtt is ott van egy fehér lap jelzés.


Rendszer:

- Windows 10 Enterprise 64 bit

- i7 6600U 2.50 GHz

- alaplap: Lenovo Toronto 5A2 (U3E1)



2020. szept. 3. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet a BIOS nem kezel többet. Ilyenkor azt kellene írnia a Windowsnak, hogy 8 GB (4 GB használható). Ha csak annyit ír, hogy 4 GB, akkor átvertek és ez egy 4-es modul, vagy rossz (nekem még a DDR 1-es korszakból volt olyan, hogy egy 1 GB-os modult hol 1 GB-nak, hol 512 MB-nak látta).
2020. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enterprise verzió? Kérd a cég rendszergazdájának segítségét..
2020. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 nyilván ő a rendszergazda, ha kinyitotta a laptopot. Egy user csak úgy ezt nem teheti meg. Szólni kell a főnöknek, hogy hibás a RAM modul, vigyék vissza garanciáztatni. A számla ott van náluk.
2020. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugy nezem, 4GB integralt van, tehat a modulodat egyaltalan nem latja.

Max meret 12GB, szerintem talan idozitesi inkompatibilitas lehet, vagy siman nem jo a modul.

2020. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!