Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell aggódnom a vadonatúj M.2...

Kell aggódnom a vadonatúj M.2 SSD már is csökkenő kondíciója miatt?

Figyelt kérdés

Szűk két hónapos SSD, amiből nagyjából egy hónapot volt használva, mert a maradék időben nem volt gépem. Ennek ellenére már is csak 99% a kondíciója. Mondjuk öt év garancia van rá. Kell aggódnom emiatt?


Ez az SSD az:


[link]


2020. szept. 3. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. Szinte rogton lemegy 100% alá. (Nekem eddig mindig igy volt)
2020. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Ezt csak rendszer SSD-nek használom. Ha megkukul öt éven belül, akkor úgy is visszaviszem. Ami viszont fura, hogy a nagyjából egy hónap használat alatt már majdnem 800GB-ot ráírtam. Volt ezalatt pár Windows újratelepítés. Mondjuk ha ilyen ütemben működik, akkor több mint hat év, mire eléri az elméleti élettartamának a végét.

2020. szept. 3. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Kerek 9 hónap 3 napja (2019 dec. 31.) vettem egy Adata SSD-t én is, egy XPG SX8200 Pro 256GB-osat. A kézhez vétel pillanata óta használatban van rendszermeghajtóként, illetve rajta van 2 játék is (Valorant, LoL). Jelenleg 100 nap 6 óra működési időt ír (ennyit volt bekapcsolva ugye) és 2.36TB az összes írt adatmennyiség eddig úgy, hogy semmilyen SSD-kímélő praktikát nem alkalmazok (és ráadásul 2 game-en felül minden program is SSD-n van).

Szóval ja, esélyes hogy te jobban nyúzod az SSD-t mint én, mert levetítve 9 hónapra ilyen tempóban kb. 3.51TB lesz az összes írt adatmennyiséget 9 hónap használat után, 1 évre levetítve pedig ez kb. 4.68TB lesz. Ez még annyira nem vész, ha az én jelenlegi írási mennyiségemből indulunk ki, akkor az 3.14TB/év, viszont ha neked több programod van, esetleg néha töltesz is le fájlt vagy akármi,, akkor már is megmagyarázható a több írási mennyiséged.

Amúgy ha 60TB TBW és 4.68TB/év értékekkel számolok, akkor elvileg 12 évig bírni fogja az SSD-d. Ez nem szentírás, a TBW-érték csak egy referencia, lehet hogy el sem éred, lehet hogy pont eléred, lehet, hogy alig haladod túl, lehet, hogy nagy mértékben túlhaladod és még mindig használható az SSD. Kicsit alulbecsült értékről beszélünk, szóval esélyesebb, hogy meghaladod, szóval én a helyedben nem aggódnék azon, hogy 5 éven belül tönkre megy.

2020. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 vagyok megint. Megjegyzés: Miért nem 256GB-osat vettél? Még ha nem is kell ekkora hely a rendszernek, de eleve több a tárhely (ami mindig hasznos), illetve a tárhely méretének növekedésével a TBW-érték is nagy mértékben növekszik. A te 120-as SSD-d 60TB-ot tud, az én 256-os SSD-m pedig már 160TB-ot. Az én tempómban ezt azt jelenti, hogy kb. 50 évig fogom tudni használni az SSD-met (ha persze nem változnak a szokásaim és ugyanolyan mértékben nyúzom az SSD-t végig). Ez ugyanúgy rád is érvényes, az a 12 (12.8, majd 13) év csak akkor vehető komolyan, ha ugyanúgy használod mindvégig az SSD-t.
2020. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de annak a mondatnak, hogy "Ezt csak rendszer SSD-nek használom." melyik részét nem értetted?
2020. szept. 3. 16:49
 6/6 anonim ***** válasza:
És mert a Windows rajta van, attól még nem lehetnek rajta programok, fájlok (mondjuk download mappában, nekem van jópár), vagy esetleg kis helyigényű játékok? 120GB-on is elfér egy-két 10GB-os játék, ha netán számítana a gyors betöltés. Ez még mind beletartozik a rendszermeghajtó fogalomba, akármennyire is nehéz feldolgoznod.
2020. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!