Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik gép alkalmas játékra?

Melyik gép alkalmas játékra?

Figyelt kérdés

Asus F1A75 alaplap

AMD Athlon II X4 641 4 magos processzor

Processzoron vízhűtés

8GB Samsung 1600MHz DDR3 memória

XFX RX 470 8GB GDDR5 videókártya

1TB WD SATA HDD meghajtó

Cooler Master K350 fekete számítógépház

HKC 550W tápegység.

GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 Alaplap FM2+

AMD Athlon II X4 860K 3.7GHz FM2+ Processzor (4 magos)

2*4 GB DDR3 - 1333Mhz ram.

Kingston SSDNow V300 2.5 120GB

Hitachi 500GB HDD

GIGABYTE Radeon RX 460 WINDFORCE OC 4GB GDDR5 128bit PCIe Videokártya

400W-os szabvány Táp


2020. szept. 7. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Tulajdonképpen bármelyik számítógép alkalmas játékra, hiszen univerzális, de feltételezem, hogy te azokra a játékokra gondoltál, amelyek ebben az évben meg az elkövetkezendő évtizedben jelennek meg...


- Akkor vegyél egy 32 magos processzort (végülis mindegy, most jelenleg a Ryzenért ugrálnak jobban)


- Legyen a gépben mondjuk 128GiB RAM


- Sajnos még manapság sem nagyon kapható olyan nVidia-chipset-es videokártya, amin 16 GiB VRAM lenne, pedig már az kellene legalább.


- Mondjuk egy 2TiB-es SSD


- Egy 8TiB-es HDD


- Ha meg úgyis játékra megy a dolog, akkor kiegészítőnek egy Oculus Rift VR-t (ha lehet ne a vezetékes verziót)


- Meg persze valami házimozi hangfalszett sem ártana.


Azért nem írtam konkrét márkákat, mert annyifajta van, hogy Tiszát/Dunát lehetne velük rekeszteni, tulajdonképpen a pénztárcád szab határt, más nem.

2020. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fukapapa27 ***** válasza:
A kettes számú gép majd ugyan olyan mind az enyém csak azzal a kitéréssel, hogy az enyémben 10 GB ram 2 TB a HDD és nekem csak GeForce 750Ti videokártya van és az enyém fel van húzva 4.1 GHz-re és mondom neked, hogy a leggújabb vagy újabb játékokat is viszi igaz nem nem fullon de játszhatóan, pl.:Control, Daymarmare 1988, Battlefield 1., Far Cry 5 New és hasonlókkal de a te kártyáddal meg szerintem simán vinni fogja!
2020. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) annyira nem értek a gépekhez csak váltok ps4ról pcre..de nem kell olyan komoly gép csak kb közepes grafikán vigye a játékokat..de akkor ezek szerint a második gép a jobb..lenne még egy kérdésem az első gépnek nem erősebb a vga-ja?mert 8gbos vagy az nem jelent semmit?
2020. szept. 7. 13:46
 4/6 fukapapa27 ***** válasza:
Lehet, hogy valamivel jobb de a 860k-s az újabb és a procija is húzható és SSD is van hozzá ami nagyon sokat tesz!
2020. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm sokat segítetél a választásba :)
2020. szept. 7. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes tudni, hogy mindkét processzor már erősen koros, és nem támogat olyan szabványokat, amiket sok új játék használ (Pl. Apex Legends), így van, ami el sem fog vele indulni, minden más modern játék pedig nagyon ingadozni fog, nem lesz túl élvezetes.


Ennél azért valami újabb alap kéne szerintem, nem drága már egy belépő gép, ha használtból építkezel... én ezzel foglalkozom hobbi szinten, 60-70 körül már lehet összerakni egy korrekt gépet ami köröket ver egy PS3-ra.

2020. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!