Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért rinyálnak annyian az...

Miért rinyálnak annyian az Nvidia 3xxx széria miatt?

Figyelt kérdés
Nyilván nagyobb lesz a fogyasztásuk ez egyértelmű, de a nagyobb teljesítményt valami energiából elő is kell állítaniuk ugye, szóval valamit valamiért szerintem. Ez legfeljebb a "kis táp" hívőknek lesz szívás, de nem hinném, hogy ez negatívan fogja majd érinteni az új generációs kártyák eladásait. Ti mit gondoltok erről?

2020. szept. 7. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Hol rinyálnak?
2020. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
az áruk is nagyobb :D nem elég h drága de még meg se engedhetem magamnak :'(
2020. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ázok rinyálnak csak akik barom módján olyan gépet építettek vagy vettek amiben van egy jobb proci meg kártya egy gagyi lappal meg táppal aztán most csalódnak hogy teljesítmény mellett a fogyasztás is nőtt és már nem lesz elég a gagyi tápuk. Rengeteg embernek van gépe 500 600 wattos táppal amiknek csak 1 vagy 0 8 tűs csatlakozója van és egy 2070 et sem -bírnának el.


De amúgy olyanal is találkoztam már aki meg van lepődve miután egy GTX 750 TI -ről meg régebbi I5 ről vmi komolyabb mai kártyára meg mondjuk egy 8 magos Ryzenre vált hogy jé ezek mennyivel többet esznek.


Mintha azon lépődnél meg hogy egy régi 1.6 os Ford Focusnál egy új 4.0 V8 as Mercedes sajna több benzint fogyaszt hiába újabb.

2020. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

A nagyobb teljesítmény egy új generációnál nem feltétlen jelent nagyobb fogyasztást, ott van mondjuk a Ryzen 2700X és Ryzen 3700X.

Teljesítmény: [link]

Fogyasztás: [link]


Az elég gyenge G/RTX 2000 széria után(kicsi ugrás, magas költség) az emberek nagyobb innovációt vártak a kissebb gyártástechnológia (és kissebb die-size) mellé.


Ettől függetlenül nem olyan meglepő, hogy a csúcskártyák, főleg a szilikon határaihoz közel érve egyre többet esznek.

2020. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

A Samsung 8 nanós gyártástechnológiája úgy néz ki, hogy nem a legjobb, ez az egyik tényező, ami miatt nagy lesz a fogyasztás. A másik meg, hogy az NVidiának meg kell győzni valahogy a gamereket, hogy ne AMD-t vegyenek, meg ne is konzolt, ezért bevállalták a nagy fogyasztást.

Rinyálni még nem kell, meg kell várni a független teszteket, és az AMD új kártyáit is. Utána majd lehet. :D

2020. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem újkeletű probléma. Már jó ideje túlszaladt a fogyasztás a komfortzónámon 300-350W teljesítményfelvétel, 35-40 centi hosszú, 3ventilátoros hűtésű kártyák úgy,hogy az első érdemi előrelépés az elmúlt kb.10 évből a ray tracing szerintem nem jó üzlet.
2020. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De nem vágom miért gond a fogyasztás, amikor nálunk világszinten olcsónak mondható az áram, van rezsicsökkentés is ami tovább viszi le az villany árát. De mégis azt tapasztalom, hogy sokan még az izzók használatán is sprórolnak.:)
2020. szept. 11. 08:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Akinek a fogyasztás miatt kell új tápegységet is vennie, annak azért baj. Akinek már van megfelelő, annak meg a hőtermelés miatt lehetnek problémái. Nem hiszem, hogy sokan kiszámolták, hogy ez havi szinten mennyit tol a villanyszámlán :D
2020. szept. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!