Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC előlapi ledek+gombok...

PC előlapi ledek+gombok alaplapi csatlakozó hüvelyeit szaknyelven hogy hívják?

Figyelt kérdés
Gépem power-on LED-jének vezetékén gyárilag 3 tűs csatlakozót adtak (egyik szélső nincs bekötve). Új alaplapomra helyhiány miatt nem megy rá. Szeretnék rendelni számtech vagy elektronikai bolttól egy 2 tűset, vagy egy szerelt toldókábelt. Mi ennek a neve?

2020. szept. 9. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell toldó, Ilyen esetben a csatlakozó múanyagot hosszában ketté kell vágni csípőfogóval. Ezután már csatlakoztathatod a led kábelt.
2020. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

akkor inkább lereszelem a felesleget, így nem sérül meg, aminek egyben kell maradnia. :)

2020. szept. 9. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

#1

Ja. Barmoltasd össze a kérdezővel a csatlakozót. Nehogy már. Gondolom, azért nem tudod rányomni a tüskére, mert az üres a többi tüske felé áll. Erre én azt szoktam alkalmazni, hogy átrakom a vezetékeket úgy, hogy az üres a tüskesor vége felé legyen. Ha jobban megnézed ezeket a csatlakozókat, láthatod, hogy a felirattal átellenes oldalon pici műanyag nyelvek vannak. Ezeket ha egy tű hegyével picit megemeled, ki lehet húzni a kábelt. Innentől kezdve úgy rendezed el, hogy az üres kifelé legyen, középre a szines vezetéket, majd a másik végére a fehéret és máris rá tudod dugni a tüskére. A kábeleket visszarakni könnyebb, csak bedugod a lyukba és bepattan a helyére.

2020. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagy köszönet,

bár ez nem oldja meg a gondot, mert egyik oldalt ugye a szomszéd tüskék vannak, másik oldalt viszont túl közel van egy másik alaplapi alkatrész.

De ha nem kapok ilyen csatlakozót, akkor a meglévőről legalább leszedett vezetékekkel fogom tudni lereszelni a felesleget.


Annyit kiderítettem, hogy angolul 2,54mm vagy 0,1" négyzetes nőnemű csatlakozónak hívják. Hazai webshopokban nem találtam hasonlót, de talán a boltos megérti, ha elmagyarázom neki.

2020. szept. 9. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nem kapsz, nézegess régi, ingyen elvihető gépházakat. Én olyanokból szereltem ki magamnak egy csomót, aztán ha kell, van már egy marékkal.
2020. szept. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, találtam a HQ Elektronikánál. :-)
2020. szept. 14. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!