Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci hűtő tisztítása után a...

Proci hűtő tisztítása után a gép random lefagy, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szép és jó napot mindenkinek! Először is szeretném megkérni a trollokat hogy legyenek kedvesek eltakarodni, köszönöm!

Mielőtt részletezni kezdem hogy mi a történet, igen, tudom hogy a legcélravezetőbb megoldás összecsomagolni a gépet és bevinni a szakszervizbe, de akkor nélkülöznöm kellene pár napig, amit nem szeretnék és pénzem se nagyon van szervizre.

Most hogy ezeken túl vagyunk, helyzet a következő: Ez egy gaming pc, alaplap: asrock FM2A68M-DG3+ proci: amd athlon x4 860k (a többit nem részletezem mert szerintem nincs közük a problémához de ha másképp látod kérdezd nyugodtan). A proci hűtőbordáira rárakódott a macskaszőr. Leporszívóztam. (óvatosan persze, és nem értem hozzá más alkatrészhez.) Első bekapcsoláskor nem kapott jelet a monitor. Másodjára se. Harmadjára már igen, de ahogy betöltött a win10 le is fagyott. Mostanra kb működik, de még mindig van hogy bekapcsoláskor nem kap jelet a monitor vagy ha terhelést kap a proci akkor lefagy az egész. Van-e ötlet hogy mit baszarintottam el? Kimozdíthattam egy kábelt vagy hasonló? az sfc/scannow megvolt.


2020. szept. 12. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gaming PC... 😂 Te a gépben tartod a macskát? 😀

Tegyél fel képet a gép belsejéről. Így csak találgatni lehet.

2020. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Ez a gaming PC-től nagyon messze van, de mindegy is.

1. a gép belsejében soha nem szívatjuk a levegőt, hanem fújatjuk.

Ha nincs hozzá megfelelő eszközöd, akkor veszel 1500 forintért egy sűrített levegős spray-t, ami évekig elég lesz.

2. valószínűleg a videokártya mozdult ki a PCI foglalatból.


Mozgasd meg kikapcsolt állapotban, esetleg ki is veheted és alkohollal megtörölheted a nyák csatlakozókat.

2020. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, ez a sűrített levegős spray tényleg jobbnak tűnik mint a porszívó. Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 22. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!