Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert ekkora szivas m.2...

Miert ekkora szivas m.2 ssd-re a windows telepites?

Figyelt kérdés

Sokszor telepitettem mar windowst, viszont most nagyon szivok vele es a legutobbi alkalommal is, amikor m.2-es ssd-re telepitettem, akkor sem ment minden gordulekenyen.


A fajlok masolasa a telepites elokeszitesehez lepesnel kapok rendszeresen hibakat. NTFS es exFAT fajlrendszeru usb-vel probalkoztam eddig. Ventoy nevu programmal keszitettem az utolso probalkozasnal bootolhato usb-t, amire why boot loadert telepit es eleg csak az ido fajlokat felmasolni az usb-re. Ebben az esetben 0x80070570-es hibakoddal a telepites 2. lepesenel elszall az install. Elotte rufus-al keszitettem bootolhato usb-t iso file-bol, az meg fixen a 2. lepes kozepe fele elszallt, az is hasonlo hibauzenet volt, korrupt file-ra panaszkodott, de masik hibakod volt.


Eddig semmi baj nem volt az usb-mmel, eleg gyakran hasznalom, szoval eleg valoszinutlennek tartom, hogy egy hibas szektorra irodott volna olyan adat, ami fontos a telepiteshez.


Tudnatok adni valami tippet? A gepben van meg 2 hdd, de jelenleg csak az egyiknek jut aram a tapbol (2 sata power csatlakozom van, abbol a masikat a gephaz hutes vezerloje kapja). Viszont a hdd-t nem latja a bios. 2 nvme ssd-re birnek.csak telepiteni, egy 256-osra es egy 512-esre. Nagyon zavar, hogy egy rutintelepitesnel elakadok meg soha nem latott hibauzenetekkel.


2020. szept. 16. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az iso a hibás? Töltsd le újra a Microsoft hivatalos oldaláról, azzal tuti nem lesz gond. Nekem simán települ M.2 SSD-re, igaz én DVD-ről telepítettem.
2020. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Abban 100%-ig biztos lehetsz, hogy nem az SSD m.2 formátuma okozza a problémát. Itt más baj lesz. Próbáld másik telepítővel.
2020. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elso probalkozasom meg egy sokaknaltal seedeltelt ncore-os torrent volt. Masodik probalkozasnal (ventoy-al) mar a Microsoft oldalarol leszedett iso file-al tortent. Most probalkozok harmadszorra a Microsoft oldalarol leszedett iso-val + rufussal, ugy hogy elotte ellenorzom, hogy vannak-e hibas szektorok az usb-n.


Az a nagyon nagy baj, hogy itthon csak egy windows xp oprendszeres gep van a most hasznalhatatlan gepem mellett, szoval ilyenek, hogy legfrissebb rufus verzio, windows media creation tool es tarsai nem jatszanak. Why regebbi rufus verzioval + ntfs-el es kulonbozo iso file-okkal tudok csak kiserletezni itthon, de ez is kegyetlen lassu.


Ezen kivul munkahelyen birok csak probalkozni modernebb megoldasokkal.

2020. szept. 16. 19:10
 4/7 A kérdező kommentje:
A rufus talalt hibas blokkokat, csak nem ertem, hogy eddig hogy nem okoztak ezek problemat. Holnap veszek egy uj usb-t, azzal valoszinuleg mar mennie kell majd.
2020. szept. 16. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: az egyetlen közös dolog TE voltál és az alaplap...


Két dolog lehet:

- Vagy Te csinálod hibásan a telepítés lépéseit (pl régi beidegződés szerint)

- Vagy Te nem nézted meg az alaplapod leírását és annak limitációit. (pl az M2 használata esetén lekapcsol pár sata port, de ha mégis beledugsz a lekepcsoltakba hdd-t akkor jönnek a rejtélyes hibák, stb stb)

2020. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És a hibaüzenetre rákerestél már?


[link]


Valszeg az USB-s telepítőddel lesz a gond.

2020. szept. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a pendrive-ommal volt a baj. Vettem egy újat és azzal már ment probléma nélkül. Az pedig teljesen új info volt, hogy az m.2 ssd-k a sata portokat blokkolják, szóval köszi az infót :)
2020. szept. 17. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!