Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Palm topok léteznek még?...

Palm topok léteznek még? Milyen formában? Érdemes venni valamelyiket? Vagy ugyanúgy mint a PDAkat, simán megelőzték őket az okostelefonok és a tabletek?

Figyelt kérdés

Vagy milyen ehhez hasonló kütyük vannak, amiknek van ilyen kicsi billentyűzetük? Legközelebbi példa ami nem annyira régi az a Blackberry telefon, de azt sem érdemes már venni.


Ne kövezzetek meg, csak kíváncsi vagyok.


2020. szept. 21. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Léteznek: https://www.youtube.com/watch?v=8eL-kFeJ6M8

Bár eléggé rétegtermékké lettek, akár csak a nyomógombos "butatelefonok". Vannak, akik szeretik használni (nekem is nyomógombos telóm van, részben a sokkal kedvezőbb üzemidő miatt, részben meg azért, mert buszozás, vonatozás közben stabilabb a nyomógomb, mint az érintőképernyő), de igazából a palmtop egy kompromisszumos megoldás volt azokból az időkből, amikor a technika még nem volt elég fejlett ahhoz, hogy egy "rendes" számítógépet bepréseljenek egy kis méretű házba. Aztán amikor megjelentek a netbookok, valamint a táblagépek, a palmtopok mellett egyre kevesebb érvet lehetett felhozni. Azért persze lehet: a fizikai billentyűzet sokszor pontosabb, mint az érintőképernyő, csak ugye azt a korszakot éljük, amikor ez egyáltalán nem divatos.

Hogy érdemes-e venni? Ez olyan kérdés, amire én azt szoktam mondani, hogy mindig az adott személynek kell eldönteni. Sokfélék vagyunk, rengeteg különböző szokással, és preferenciával. Van, akinek előnyös lenne, és van, akinek nem. Ha neked kényelmes lenne egy ilyet használni, vagy van olyan tulajdonsága, ami számodra kedvezőbb a konkurens technológiáknál, netán egyszerűen csak jobban tetszik ez a konstrukció, akkor érdemes megvenni.

2020. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!