Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fizikai könyv vs kindle?

Fizikai könyv vs kindle?

Figyelt kérdés

sok könyvet vennék, és belekerülne annyiba, mint egy új kindle


viszont még sosem láttam ilyen eszközt...


adja ugyanazt az élményt mint a rendes könyv?


nem regényeket olvasok, hanem szakmai könyveket, nem tudom mennyire nehéz utána belekeresni a könyvbe részletekre...

viszont az összes könyv már megvan nekem pdf-ben. ezeket ha jól tudom neten elég átkonvertálni epub-ba hogy beolvassa a kindle, igaz?


2020. szept. 24. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvasásra remek én már jóideje használom, nem fárasztja a szemet sem, mert világítást nélkülöző a technológia.


Viszont olyan könyvekhez, amiknél ahol belekeresni kell a szövegbe picit kényelmetlen.

Lehet az újjaknál lehet könyvjelzőt rakni, de az enyémbe nem lehet. Szóval megvannak a határai.

2020. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. Egy könyvbe bele tudok lapozni tetszőleges módon és tempóval, ez e-könyvnél kicsit macerásabb. Cserébe az e-könyv kereshető, és helytakarékos. A fizikai könyv viszont soha nem fog lemerülni, és évtizedek múltán is használható marad, ellenben egy elektronikus formátum - még ha az adathordozó ép is marad - könnyen elvaulttá válhat. Informatikusként az utóbbi 5-10 évben egyre többször kerestek meg a munkatársak és az ügyfelek olyan problémával, hogy "itt van ez a fájl, régen meg tudtam nyitni, most nem". Ahogy egyre újabb szoftverek és formátumok jelennek meg, úgy válik egyre több régi dokumentum olvashatatlanná. Az ember persze hajlamos azt gondolni, hogy a mostani technika a "csúcs", ami most létezik, az 20 év múlva is megnyitható lesz, de ebben én nem lennék ennyire biztos. 20 éve is ugyanezt gondoltuk, aztán a főiskolai beadandóim megnyitásával már vannak bizony macerák.

Viszont ha olyan témáról van szó, ami gyorsan elavul, akkor ez utóbbi eszmefuttatásom irreleváns.

2020. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak ugye az említett Kindle modellek, és a többi. PDF-et elvileg mindegyik beolvas, viszont a fizikai méretek miatt nem érdemes kb. A5 méretnél nagyobb könyvekkel próbálkozni még elforgatva sem (mert a kisebbeket is csak úgy lehet kényelmesen olvasni). A Kindle modelleket elsősorban az Amazon-könyvek olvasásához fejlesztették ki, így azok alapból a PDF mellett csak a saját (AZW) és az annak alapjául szolgáló MOBI formátumot ismerik, a többi az EPUB-ot is. Ezen kívül vannak előnyök és hátrányok mindkét oldalon, ezekre most nem térnék ki, érdemes tájékozódni. Vásárlás előtt nézz utána, hogy a keresett könyvek elérhetők-e elektronikus formában. Előfordul, hogy több formátum közül is lehet választani. Van egyébként előnye azért a hagyományos könyveknek is. Pl. egyértelműbb, hogy nagyjából hol tart az ember a könyvben, mert a Kindle-ön csak egy számot kapsz, pl. 654 / 34567, vagy ilyesmi. Mindig tudod, mit olvasol éppen, mert többször látod a borítót. Könnyebb pár oldalt gyorsan előre vagy hátra lapozni. Szépen mutat a polcon... Nagyjából ennyi jutott eszembe. Ha neten rendelsz ekönyv-olvasót, 2 héten belül vissza tudod küldeni. De ha így lesz, ne általánosíts, nem biztos, hogy ami nem tetszett, a többi modellre is igaz. Arra számíts mindenesetre, hogy a technológia nem teljesen kiforrott. Néhány lapozás után egy pillanatra inverzbe vált, hogy frissítse a képet, de ezt meg lehet szokni, szerintem nem zavaró. Az első generáció minden egyes lapozásnál ezt csinálta, ma már opcionális. Különben néha halványan látszódik az előző oldal.
2020. szept. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BeefEater ***** válasza:

Én szinte csak Kindlén olvasok már (és ott is veszem a legtöbb a könyvet). Nekem sokkal kényelmesebb így mint a papír. Mióta megvan jóval többet olvasok.


Ha csak ki akarod próbálni nézz szét a használt eszközök között, kis szerencsével egy 2-3 generációval régebbit nagyon jó állapotban ki tudsz fogni olcsón.

2020. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Szórakoztató irodalmat, képregényt, mesekönyveket lehet rajta olvasni, de egy tankönyvet vagy lexikont kész kínszenvedés könyvolvasón használni. PC-n az Adobe Pro 5 másodperc alatt végigkeresi a 7-800 oldalas kiadványokat, Kindlen ennyi idő alatt magát a keresés funkciót sem tudod megnyitni.
2020. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nézek használtakat is, kb. feleannyiért látom őket, mint az újak amennyiért mennek... 15 vs 30 ezer ft


amiket én olvasok, azok szakmai könyvek, sohasem fognak elavulni.


még egy fontos kérdésem lenne... a kindle-n mennyire megoldható a speedreading, azaz a gyorsolvasás?


ha eszközzel vezetem a szemem a képernyőn, az befolyásolja a szerkezet működését?


továbbá én el tudok olvasni egy fizikai könyvet 1-2 nap alatt speedreadingel ha a kezemben van a könyv.

ti mit tapasztaltatok a kindle-vel kapcsolatban?


ha valakit esetleg érdekelne a speedreading, videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=kG_QSudh4Gg

2020. szept. 24. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem talán 18-19'-es Kindle paperwhite van itthon, nem tudnék rajta olyan gyorsan olvasni mint mobilon, talán a drágább modelleken lehet, ha azok reszponzívabbak.

A te jóval szélesebben használható technikád nem tudom mennyire kompatibilis ezzel, csak bedobom ötletként:

4-5 inches mobilokon elég sikeresen használtam a saját baltávalfaragott gyorsolvasási technikám, aminek célja mindössze a kötelezők ledarálása volt még az aznapi számonkérés előtt, pont a kisképernyő miatt. A rövid sorokat minimális szemmozgással pörgettem és segédeszköz se kellet számomra.

2020. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!