Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopomba szeretnék venni...

Laptopomba szeretnék venni egy 1 tb winyot, képek, filmek, zenék lennének rajta. Rendszer egy 500 gb-os winyo indítja (7200 rpm). Az 1 tb-os winyonak elég 5400 rpm-s úgy hogy a filmeket mindenfelek kép ellről a winyóról játszanám le?

Figyelt kérdés
Extra kérdés. Azt tudom hogy a 2.5 collos hdd fér be a laptoba de számít a magassága, vagy mind úgy van kialakítva hogy beférjen a laptoba? Mert pl láttam 10 cm magas és 15 cm magas winyot is?
2020. szept. 27. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt a bizonyos 1TB-s HDD-t azt külső meghajtónak gondoltad ugye? Vagy az 500GB-es helyett?


A laptopba minden 2.5 colos meghajtót bele tudsz tenni, de a legjobb, ha kiveszed belőle a jelenlegit és akkor máris van egy referenciád... :-)

2020. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 férfő helyes a laptopom szóval két normál meghajtóm lenne
2020. szept. 27. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
#2: ebben az esetben nem értem mi a kérdés? Beleteszed és használod!
2020. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az hogy a vidók képek megnyitására, vagy esetleg filmnézésre az 5400 rpmes meghajtó elég-e, mert nem akarok szaggatással filmet, videót nézni. És a tanácsom alapján veszem meg a meghajtót.
2020. okt. 1. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: egy filmet (de akár egy zenét is) úgy játszanak le, hogy egy részét betöltik a memóriába, ott a processzor feldolgozza (film esetében dekódolja a kép illetve a hang adatokat, ami a legtöbb idő), majd a képet kiküldi a videókártyára, a hangot meg a hangkártyára.


Lasabb gépeken dupla (vagy tripla) bufferelést használnak, ami azt jelenti, hogy miközben játsza le a gép a feldolgozott kép/hang adatokat, addig újra beolvasnak még egy részt a filmből a memóriába és kezdődik minden előlről.


A fentiekből kiderül, hogy az akadozás nem azon múlik elsősorban, hogy 5400 vagy 7200 rpm-s a HDD, de ha ettől félsz, akkor vegyél SSD-t!

2020. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem ok köszi :) akkor nem lesz gond
2020. okt. 2. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!