Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mióta új gépem van win10-zel,...

Mióta új gépem van win10-zel, időnként elmegy a net, ha újraidnítom a rootert, visszajön, miért?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

"Mióta új gépem van"

Gép (vagy a komponensek - alaplap, processzor, videokártya, tápegység, hálózati kártya/USB-s stick - ha van) gyártója, típusa?


"időnként elmegy a net"

Ez miben nyilvánul meg?

Hogyan csatlakozol a routerhez? Kábelesen vagy vezeték nélkül (wifin)?

Router gyártója, típusa?

Melyik Internet-szolgáltató melyik csomagját veszed igénybe?

Adtak modemet? Annak gyártója, típusa?


"újraidnítom a rootert"

A routert (route, mint útvonal - ebből következőleg router, mint útválasztó; nem root, mint gyökér, forrás) el tudod érni? Ping kérésekre válaszol? Webes beállítófelülete elérhető?

2020. szept. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Újonnan vett használt Intel PC.

Úgy megy el a net, hogy épp netezek, aztán kiírja a gép, hogy nincs internet, s tényleg nincs. :)

Kábellel csatlakozom a routerhez. Huawei.

A többi kérdésed számomra kínaiul van, én egy humán beállítottságú felhasználó vagyok. Mindenesetre ha kihúzom a konnektorból a router dugóját, és kis 20mp múlva visszadugom, akkor betölt, és van net. Ez úgy hetente egyszer fordul elő. Míg a régi gépemet használtam XP-vel, soha nem történt ilyen. Most nem tudom, hogy a router beteg, vagy én csinálok valamit rosszul.

2020. szept. 30. 22:30
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Először a kábeles LAN illesztőprogramját (driver) próbálnám újabbra/régebbire cserélni.


Jelen állapot felmérése:

Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > Hálózati kártyák kategória > írd ide, hogy mik szerepelnek (WAN kezdetűeket kihagyhatod)

Ha csak egy maradt, akkor azon duplaklikk > Illesztőprogram fül > innét felül a szállító, dátum és verzió hármast is másold ide. (egérrel kijelölhetők)

2020. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!