Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenleg egy HDD van a gépembe...

Jelenleg egy HDD van a gépemben, két particióra (C és D lemezre) osztva, előbbin a rendszer fut, másikat adat/programok tárolására használom. Lehet őket egyesíteni, úgy, hogy a jelenlegi D ne veszítsen el semmit?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól értem akkor a C-n elveszhetnek az adatok.. ekkor egyszerű, csak töröld le a C partíciót és méretezd át a D-t.

(Persze mindezt vagy egy másik gépben vagy CD-ről/pendriveról booltolva tudod megtenni)

2020. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Feltételezem NTFS fájlrendszer van rajtuk. Elvileg ez a progi tud olyat és ingyenes:

[link]


De őszintén szólva én azért a biztonság kedvéért előtte kimenteném a fontos adatokat, ha meg már kimentetted, akkor valszeg egyszerűbb/gyorsabb a D-t töröl+C átméretez módszer. (Ezt a beépített Windowos lemezkezelőből is meg tudod csinálni-)

2020. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy a D tele van fontos adatokkal (200-300 GB-nyi) A rendszer particióra nincs szükségem, ismerősömtől veszek egy bontatlan SSD-t, és az lesz a rendszernek.


Igen, NTFS. Az lenne a tervem, hogy SSD-re rendszer (mint C lemez), frissen telepített Windowssal, és a jelenlegi kettéosztott HDD egybe menne, úgy, hogy a jelenlegi D teljesen megmaradjon, és a C hozzácsapódjon, hogy több hely legyen. Remélem érthetően fogalmaztam meg, szóval ez kivitelezhető?

2020. okt. 6. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ja, ha a jelenlegi C-ről nem kell semmi (azért a Documents and Settings-t nézzd át,) akkor ahogy az #1-es írta. Egyszerűen törlöd a C partíciót és átméretezed a D-t, a Windows-os lemezkezelőből is meg lehet csinálni. Persze az új SSD-ről bebootolva.
2020. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom miféle fontos adat foglalhat ennyit, de fizess elő pl Google Drive-ra és told fel. Vagy vállald be azt az egyébként nem nagy kockázatot, ami a mergeléssel jár. Előbb rakd be az SSD-t és telepítsd fel rá a windózt, aztán kezdj el a mergeléssel szórakozni.
2020. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hypno ***** válasza:
56%

Ha ragaszkodsz a tiszta telepítéshez, akkor ne is olvasd tovább amit írok, de...


...én úgy csinálnám, hogy nem kapkodnék a partíciók összevonássával, hanem először klónoznám a C meghajtót az új SSD-re (pl az AOMEI Partition Assistant Standard Edition programmal, és csak utána törölném a rndszermeeghajtót és terjeszteném ki a D meghajtó méretét.

Így a varázslat után mindent ugyanott találnál mint előtte.

2020. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld. :)
2020. okt. 6. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!