Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért laggol/tölt be lassan a...

MBTroll kérdése:

Miért laggol/tölt be lassan a GTA5-öm?

Figyelt kérdés

Már egy ideje laggol a GTA5-öm, régebben nem volt így. A számítógépem még anno búgott amikor gta5-öztem, valahogy meg lett oldva (nem tudom pontosan már), azóta laggol a gta5-öm, és egyéb játékok (a többi játékom enyhén laggol, teljesen játszhatóak de érzékelhető). Nem hiszem hogy a búgás megszüntetésével kapcsolatban állna (de elképzelhető). Először bővítettem a RAM-ot (4GB->8GB), majd a szabad VRAM-ot (2,2->6,43GB), de továbbra sem jó. Szerintem a dedikált videómemóriával van a baj (2048MB). Valami ötlet, miért laggol, tényleg a dedikált memória, satöbbi?

Processzor Intel(R) Core(TM) i5 CPU 760 @ 2.80GHz, 1597 Mhz, 4 mag, 4 logikai processzor

Telepített fizikai memória (RAM) 8,00 GB

Szabad virtuális memória 5,74 GB

Adapter: Radeon RX 560 Series

Összes elérhető grafikus memória: 6139 MB

Dedikált videómemória: 2048 MB

DAC típus: Internal DAC(400Mhz)



2020. okt. 10. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

A dedikált VRAM-ot mégis hogy bővítetted?! Az a GPU-ba van integrálva. Maximum a BIOS-ban tudsz adni az integrált GPU (iGPU)-nak több VRAM-ot, amit a RAM-ból vesz el. De tekintve, hogy van dedikált kártyád (RX 560 2GB), így teljesen felesleges, inkább kapcsold ki, mert csak hátrányod van belőle.

Még a 8GB RAM-mal nem is lenne gond egy GTA 5 alatt, ha nincs sok más háttékrfolyamat a játék közben, de a 2GB VRAM már elég necces. Másrészt megeshet, hogy lassú, illetve akár szektor hibás is a háttértárolód (HDD), ezért szaggathat (mert szaggatásnak/stuttering nevezzük, nem lagg-nak, ami a hálózati/internetbeli problémákat jelzi).

Aztán ott az épp nem mai 4 magos i5-öd is, ami szintén nem előny, de inkább az előbbiekre gondolnék. Az sem kizárt, hogy valamilyen vírus/malware van a gépeden.

A fent említett dolgokon mind végig kellene menned, először egy virus+malware írtás, aztán monitorozod a hardvereid kihasználtságát, hőmérsékletét egy megfelelő programmal, mint pl az MSI Afterburner + a hozzájáró RivaTuner segítségével.

2020. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve "Hard Disk Sentinel" programmal a háttértárolók kondícióját.
2020. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pedig a "VRAM" alatt a "virtual memory"-ra gondoltál, az csak az esetben segít, ha elfogyna a fizikai memóriád (8GB), és nem hinném hogy az volna az elsődleges probléma egy GTA 5-nél.

Illetve említetted a búgást, az megint nagy eséllyel HDD probléma, szóval annak néznék utána először a fent említett programmal, illetve akár benchmark programmal, mint pl a "CrystalDiskMark".

2020. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megvizsgáltuk a dolgokat, és a processzor az egyetlen ami gyenge, viszont nem értem a logikát, hogy miért okozza pont az a szaggatás, mivel volt egy időszak (talán pont a ram bővítése után) amikor jó volt, az egyik vinyó beszart, le kellett formázni, és megint rossz lett a gép. A lényeg, hogy ha a procival lenne a baj akkor a gépnek konzisztensen mindig rossznak kéne lennie, nem?
2020. okt. 15. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha folyamat 90-100% közötti kihasználás alatt van a proci (ami a 4 mag miatt elég esélyes), akkor teljesen "normális". Monitorozd, hogy mennyit használ az adott folyamat, játék.
2020. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia tedd át a beállításoknál a dx 10 re és azzal plussz fps tudsz szerezni illetve nem fog laggolni nekem ez volt a megoldás
2021. jan. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!