Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új monitort vennék, de milyet?...

Új monitort vennék, de milyet? - többi lent

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 24" FullHD monitort használok, amivel nincs semmi gond, csak már kicsi. Szeretnék egy nagyobbat venni, legalább egy 32"-at, 4k felbontással. Amire használnám az a mindennapi felhasználás - email, szövegszerkesztés, youtube, filmezés, stb - videó meg fotó szerkesztés és kikapcsolódásnak egy kis gaming - maffia, cod, gta 5, meg hasonló kaliberű társaik. Ami fontos az a színhelyesség, betekintési szögek, valamilyen szinten a "mozgathatósága" vagyis a magasság, döntési lehetőség - ha nem ilyen alapból az sem gond, mert veszek hozzá egy kart - ha lenne rajta USB az se lenne baj. Már több mint 3 hete naponta bújom a netet, itthoni és külföldi oldalakat is nézek, de elvesztem. A legnagyobb gondot a panelek okozzák, VA, TN, MVA, IPS, LPS, ... . Ja, és ami a legfőbb szempont, ne kerüljön egy vagyonba, a plafon amit még hajlandó vagyok rákölteni az +- 180e forint - kb 500 euró, amit a külföldi oldalakon néztem - de ha kevesebb az se baj :D .


Szóval, ha valaki tudna nekem ajánlani egy monitort - vagy kettőt, az sem gond, kettő közül könnyebben választok, mint 50000 közül :D - ami a leírt igények többségének eleget tesz, nagyon hálás lennék.



2020. okt. 12. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

TN a leggyorsabb, de a legrosszabb színhűség és betekintési szög szempontjából

VA lassabb, szebb színekkel, középút. PVA/MVA is ide tartozik.

IPS még lassabb, legszebb színekkel. PLS ugyanez, elvben kicsit jobb.

Ez a három kategória van, és ezek a legfontosabb tulajdonságaik, a többi ezeknek valamelyik frankenstein/marketing változata. Mindegyik típusnak megvan a maga egyedi problémája, személy szerint csak VA panelt vennék már, de a drágább IPS/TN panelek is jók szoktak lenni.

Ennyiért már nem kapsz rosszat, esetleg amire érdemes lehet odafigyelni hogy ha nem szeretnél gsyncet akkor ne gysnc kompatibilis monitort vegyél(ezen van $100 felár az nvidia felé, ugyanabból a típusból a freesync változat(ha van belőle) ennyivel olcsóbb).

2020. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy egy V/A AOC, vagy egy Samsung Space Gaming monitor, az nagyon jól állítgatható
2021. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!