Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM fejlesztés mennyi időt...

RAM fejlesztés mennyi időt venne igénybe, hogy történik és mire kell számítanom? (Esetleges újratelepítés, stb.) Hol érdemes szervízest keresnem? (Cegléd, Tápiószele, Tápiószőlős, Tápiószentmárton, Farmos, Újszilvás, maximum még Nagykáta)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mint a kérdésben említettem, szeretett laptopomra ram turbózás vár. 1 ram helyes a drágám, ezért egy egész 8-asat kell majd vennem, ha jól tudom DDR4-et, mivel jelenleg is ilyen van benne, így lenne majd 4 giga ramról 8-ra fejlesztve, plusz még ráfér egy takarítás is. :"D Ilyesmivel lenne pár kérdésem, hátha ti többet tudtok nekem segíteni:


1: RAM fejlesztés mennyi időt venne igénybe, hogy történik és mire kell számítanom? - Vagyis az érdekelne, hogy mennyi idő, mire ez lezajlana, hogy nem kell ott hagyni meg ilyenek? Csak mert sokat használom, és gyakran házit kell írnom rajta. Úgy tudom nem kell ilyenkor újra telepíteni, meg nem is tragédia, ha újra lenne, de feltétlen szükséges vagy csak javasolt?


2: Mint írtam, DDR4-es ramot kell majd vennem. Két DDR4-es ram között van különbség? Gyártót azt tudom, csak az érdekelne, hogy itt tudok-e mellényúlni véletlen, vagy hasonlók? Vagy ez is ki van osztva 100 fajta adat szerint, hogy milyet kell vennem? Tudtok nekem ajánlani esetleg?


3: Milyen költségekre kell számítanom? Mennyibe kerül egy esetleges beszerelés? Én ramokat láttam 20-25 környékén is, de az mind 2 darabos, lehet nekem pedig 1 kellene. Meg még rámegy mindenre egy takarítás. (belülről, mindent xD) Nagyon sokba fog ez nekem fájni mindennel együtt?


4: Esetleg tudtok nekem szervízest ajánlani? Olyan érdekelne, aki nem lehúzós, meg nem cserélődik ki az I5ös procim 'véletlen' egy Celeronra, meg tűnnek el dolgok, stb. A kérdésben említett térségekben lenne nekem a legjobb. Ha tapasztalatotok is lenne 1-1-gyel, azt ha megosztanátok velem, nagyon boldog lennék. :)


Laptopom: Lenovo Ideapad 320-15ikb (ha rákerestek, az I7-es, 2 terrás verziót mutatja, de nekem kicsit bénább van, I5 7200U, 4 gb ram, 1 Terra HDD, semmi alkatrész csere nem volt)


Egy kis plusz, aki ért hozzá, hátha talál benne valami számomra használhatót:


[link]



2020. okt. 14. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Fél percet sem, kinyitja a nyílást, bepattintja a ramot, becsukja a nyílást, kész, használod.

12-14 ezer, úgy keress rá hogy 1x8gb ddr4 laptop.

Szerintem nem kérnek ezért pénzt, ha kérnek sokat nem kérhetnek mert egy pillanat alatt megvan. Ha tudsz legozni te is meg tudod csinálni. Takarításról fogalmam sincs.

A procidat, vagy bármi másodat senki sem cseréli ki rosszabra, mert egyrészt ez senkinek nem üzlet, a a 7200u egy 4+ éves, ma belépő szint alatti proci, másrészt meg a celeron variánst szét sem lehet szedni, forrasztva van a lapra.

2020. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2020. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az utolsónál csak poénkodtam. :D De amúgy járt egy ismerősöm úgy, hogy 2 ram helye volt elvitte szerelőhöz, 2 darab 8-as rammal, ott kellett hagynia, hát mondta oké, utána meg lett neki 1 darab 4 gigás, a szerelő meg zsebre vágta a 2 nyolcasat. Meg a városunkban is van ilyen gyökér szervízes, de ma már szerencsére nem üzemel. :D


És nekem nincs szerelőnyílás a laptopon, teljesen szét kell ám csavarozni, ezért nem merem inkább szétszedni se, meg ha már takarítani is kell, akkor olyan mindegy, hogy belerakja-e azt a ramot vagy sem. xD

2020. okt. 14. 18:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát igen... a pattintáshoz kellenek a műanyag szerszámok, amik nem sértik fel. Esetleg bankkártyával, vagy nem tudom milyen házi praktika lehet erre. Ahogy nézem elég könnyen felpattan, szóval szerintem bátran megpróbálhatod magad a cserét.


Amúgy nem akarok hülyeséget mondani, de mintha úgy lenne ez, hogy 4GB alaplapba van integrálva, és ezt te bővítheted foglalattal. Nem teljesen értem ezt, de érdekes megoldás. Ez esetben a csatlakozóban akkor elvileg nincs jelenleg SEMMI, és elég csak egy 4 gigásat beleraknod. Tehát így az alaplapba integrált 4GB + foglalatba helyezett 4GB = 8GB lenne a felállás, ha nem mondok hülyeséget.


2133 MHz-ig támogatja a RAM-okat. [link]


használtat is érdemes nézni, mert RAM-okkal nincs nagyon gond. hardverapro oldalon, megbízható eladótól.

2020. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és mindenképp arra figyelj, hogy laptop SO-DIMM DDR4 legyen (SO-DIMM csatlakozásúak laptopba valóak.)
2020. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5: Nem vagyok sajnos szakember, és annyira félek, hogy bakizok valamit, hogy hihetetlen. :"D Meg amúgyis vinnem kell takaríttatni, mivel poros már szegénykém, és legalább belerakná azt a ramot is, ha már így vagyunk.


Hát nem tudom, én nem szedtem még szét a laptopot, hogy ezt megnézzem, mivel nincs se szerelőnyílás, se semmi, teljesen le kell szedni az alját, ezért inkább nem akartam piszkálni ott semmit sem. De ha tippelhetek, lehet van benne ram. :"D Mindegy. Csak veszek egy nyolcasat, és ha tényleg nem volt benne semmi, akkor a laptopom akkor nagyon jól járt.


[link]


Utánanéztem, akkor egy ilyem pl megfelelne?

2020. okt. 15. 06:34
 7/12 A kérdező kommentje:
De mondjuk ugyan ilyet találtam Kingston-ba is, gondolom az akkor jobb. :o
2020. okt. 15. 06:48
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 attól hogy más márka nem jobb, miért lenne jobb, három memória gyár létezik összesen, minden memória "gyártó" ezektől veszi a memóriát, nyomtat rá egy címkét meg rak rá esetleg egy hűtőbordát aztán viszlát. Micron\hynix\samsung gyárt csak memóriát, de nem tudok róla hogy közvetlen tőlük lehetne vásárolni pc\laptop ramot. Az összes egyéb amit látsz csak rárakja egy nyákra meg becsomagolja, corsair, geil, kingston, és így tovább. Egyik sem jobb mint a másik, attól veszik a memóriát akitől épp olcsóbb, ha betűre ugyanazt a típust megveszed háromszor simán lehet hogy három teljesen különböző memóriát fogsz kapni.
2020. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki? Mit szeretnél még tudni?
2020. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem kérj meg megbízható szerelőt, hogy rakja bele. 1részt azért, mert ha nagyon szét kell szedni, akkor lehet elveszik a garancia(ha van rá), így ha valamit elrontasz, akkor nem fizetik ki. Szerelővel se fizetik ki, de kevesebb az esély, hogy valamit elront.


Nem akarok rosszat mondani, de ha belerakatsz a szerelővel egy 16 Gb-osat, akkor az még jó pár évig mindenre elég lesz.

2020. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!