Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 60%-os sRGB coverage nem...

60%-os sRGB coverage nem röhej egy félmilliós üzleti laptop IPS kijelzőjétől?

Figyelt kérdés

Új árán fél milliós üzleti gép, IPS panel. A színek olyan--olyan gyengék.

Nézem a PCmag stv teszteket-hát igen írják is hogy sRGB coverage poor-60%..


Komolyan 60 %???????


Hát az asztali 30.000 ft-os belépőszintű Benq monitorom produkál 80%-ot!

A konzumer 100.000 ft-os Acer laptopom 90%-ot!


Ez meg fél misis üzleti gép és ilyen kijelzővel? Hát elbújhat a legutolsó belépő konzumer mellett is a kijelzője!!


????

Hogy van ez?


2020. okt. 18. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg mindig ezen porogsz?
2020. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen még mindig. Bár már eladtam a gépet azóta.

De azóta se térek napirendre efelett.

2020. okt. 18. 09:20
 3/13 anonim ***** válasza:
És ki volt az aki nem nézett utána mit vesz? Te. Akkor meg is érdemled, élünk vagy 15 éve fogyasztói társadalomban, ki az a hülye aki manapság nem néz értékeléseket, mielőtt valamit vesz?!
2020. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"ársadalomban, ki az a hülye aki manapság nem néz értékeléseket, mielőtt valamit vesz?!"



Minden értékelés az egekig magasztalta a gépet. Minden!! A tomshardware-n 4,8 pontot kapott, Rikta az iylen!


Van is mit dicsérni 8 magos i7 HQ CPU 32 GB DDR4 RAM PCI-E NVME SSD világító vízálló porálló bill, kevláros burkolat..... álom.

És akkor beleb****nak egy utolsó szar panelt. de egy olyat hogy szarabbat keresve se lehetne találni.....


Innentől nulla az egész. Az én szememben.

2020. okt. 18. 09:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én javasolnám egy pszichiáter felkeresését, ha ez neked ekkora törést jelentett az életedben.
2020. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az árral együtt minden paraméternek javulnia kell, és mivel ez üzleti gép, én sem látom komolyabb panel szükségességét. Rolls-Royce-ban sincs pl. turbófeltöltő, ha jól tudom, pedig drága kocsik. Nyilván nem fotószerkesztéshez szánták, és drága monitorok is vannak TN panellel. Te még véletlenül sem vagy hibás ebben a történetben, úgy látom. A tesztekben is biztos a színeket dicsérték.
2020. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"A tesztekben is biztos a színeket dicsérték."


Így van! Hájpolják agyon a gépet, ezer teszt és akkor valahol a szövegben el van ejtve hogy sRGB coverage 60% poor. Hát kösz!


Tán ezzel kellett volna kezdeni!!! És akkor gondolat szinten sem merül fel hogy megvegyem.

2020. okt. 18. 12:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt gyanítom, hogy akkor nem félmillió lett volna a gép, hanem egy kicsit több. Ha valakinek a megbízhatóság mellett csak számítási kapacitás (és némi memória) a fontos, és nem is nagyon nézeget fényképeket, nem akar kiadni plusz x ezer Ft-ot egy jobb kijelzőért, bár nem tartom kizártnak, hogy a modellnek van ilyen változata is. Melyik típusról beszélünk egyébként?
2020. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Azt gyanítom, hogy akkor nem félmillió lett volna a gép, hanem egy kicsit több."


Ha egy 30.000 ft-os Benq asztali meg egy 100.000 ft.os teszkós Acer gagyi gép kaphat 80-90%.os sRGB panelt mert belefér, majd épp egy 500.000-es Thinkpad-be nem fér bele?


Nem fogadom el az érvet. Mindezt mondom úgy hogy a gépet eladtam a g***ibe.

2020. okt. 18. 15:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, nem vagyok nagy autószakértő, de állítólag a pár tízmilliós Lamborghinikben is van egy pár elem az olcsó Fiatokból. Egyébként elég sok olyan panaszt olvastam pl. az árukeresőn, hogy valamit nem tudott a termék, amiről ő azt hitte, hogy tudja... mert szerinte az már alapelvárás. Felmerül a kérdés, hogy ez kiderült-e vásárlás után, és ha itt vetted (magánszemélyként), miért nem küldted vissza.
2020. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!