Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg annyira rosszak a...

Tényleg annyira rosszak a gamer laptopok, mint mondják? Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Igazából kettőt néztem ki magamnak:

Asus TUF A15 vagy Asus Rog Zephyrus G14-et.

Főbb szempont az amd proci volt (legalább 4800h), illetve valami "teljes értékű" videokártyával (legalább 2060)


TUF-ról csupa rosszat hallottam, Zephyrust pedig sokan dicsérik.

Azért is írtam ki a kérdést, hogy az tényleg annyira rossz? Meg úgy átlagban a többi gamer laptop?


Azt nem tudom, hogy miért van kevés laptop szempontjaim alapján... esetleg jön hamarosan valami laptop amit érdemes lenne megvárni?


Hirtelen ennyi lenne, válaszokat előre is köszönöm!



2020. okt. 19. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy rosszak!

Csak rohadt drágák az azonos kategóriáju asztali gépekhez képest. A legtöbb gamernek pedig nem kulcskérdés a mobilitás, így számurka egy gamer noti nettó pénzkidobás.

(Meg ugye általánosságban a notebookok problémája, hogy nehezen és korlátozottan bővíthetők.)

2020. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen előnye a mobilitas. Azon kivul csak hatranya van egy laptopnak. Abba már ne is menjünk bele hogy a gamer szó mekkora marketinges parasztvakitas.

Megeri a hordozhatósag a plusz pénzt es korlátokat?

2020. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Az árkategóriától is függ, milyenek.

Jellemzően a 300 ezer körüli kategória a szutyok, gyenge minőség, és az alul tervezett harmat gyenge hűtés miatt bekövetkező thermal throttling is szivatja rendesen a felhasználókat. A normálisabbak már mind 600 fölött vannak, viszont már a féléből építhetsz magának egy sokkal komolyabb teljesítményű asztali gépet.

A fejleszthetetlenség meg örök para a laptopoknál, mint ahogy előttem írták. Ma már egy középkategóriás processzorral minimum 5 évig elvagy, közbe csak max video kártya cserére van szükség. Ezt asztali gépbe pillanatok alatt megteheted, a laptopot meg kompletten le kell cserélni.

2020. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira azért nem rossz a helyzet ahogy előttem leírták.


Ez a laptop nem 300 de nem is 600 viszont egy 8 mag 16 szálas Ryzen 7 4800 van benne GTX 1660 TI vel és a hűtése sem rossz.


[link]


500 körül lehet kapni ugyanezt RTX 2060 al

2020. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4# azt pont azért nem linkeltem mert elvileg max-Q gpu van benne *árukeresőn Eladó maga mondta


Asus TUF A15 és Asus Rog Zephyrus G14 is olyan 400-500e között van (+/-)


Fejlesztés annyira nem érdekelne, de azt nem tudom, hogy egy ilyen laptop 2 év alatt mennyire használódik el, illetve mennyit esik az ára, mert ha 2 év után még 200e ért el lehet adni akkor (szerintem) még jó, de ha fillért sem ér akkor nem :D


Illetve megszokni, hogy lefele nézel és nem előre, meg hogy a billentyűzet a képernyő előtt van (én úgy szoktam meg, hogy a billentyűzet mindig balra van a képernyőtől egy kicsit)

2020. okt. 19. 13:02
 6/7 anonim válasza:
Nekem tuf 505-öm van 1660ti-os. Igazából ennyi pénzért jobb gépet is össze tudsz rakni. Én két okból vettem. Egyrészt a hordozhatóság miatt, hogy barátnőnél tudjam nyomni. Illetve telekomnál részletfizetésre tudtam venni. Amúgy 1éves még mindene tökéletes állapotban van. R6 max grafika 60fps, Cod MW medium 45fps
2020. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy normális asztali gépet vegyél inkább.
2020. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!