Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a gépem gyakran?...

Miért áll le a gépem gyakran? Leáll, de azonnal újra is indul. Szétszedtem, próbáltam portalanítani, nem volt nagyon poros, de kifúvattam. Azóta is leáll időnként.

Figyelt kérdés

#leáll a számítógépem.
2020. okt. 27. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az eseménynapló, a hőfokokat(erre gyanakszom).

A kábelekre érdemes ránézni, a merevlemeznél, alaplapnál is hogy minden megfelelő-e.(illetve nincs-e zárlat sem, csavarok okozhatnak)

Ad-e csipogást, ha igen milyet.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

(lásd 4. válasz)

Memtest86 akár, RAM is okozhat ilyen jelenséget:

[link]

Ha a hardveres rész rendben van, akkor okozhatja vírus is, anti-malware malwarebytes vizsgát, hitman pro + eset online scanner.

Ha ezek sem segítenek akkor javasolnék egy újratelepítést.

2020. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Táp gyanús.
2020. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vírust nem talált a panda. Csipogás nincs csak olyan mint ha pillanatnyi áramszünet lenne.
2020. okt. 27. 20:12
 4/8 fukapapa27 ***** válasza:
Nekem ugyanezt csinálta azt szétszedtem a tápot mert az újraindulás után azt írta ki, hogy "áramellátás hiba", addig azért gondolkodtam, hogy miért indul újra na de mikor szét kaptam a tápot akkor meg azon csodálkoztam, hogy-hogy egyáltalán bekapcsolt, ne tudd meg mi por abban volt meg kosz! Kitakarítottam és azóta kopogjam le minden ok vele! De ez csak egy tipp próbáld meg amit a felettem javasoltak a kedves válaszírók is!
2020. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MGéza ***** válasza:
A pillanatnyi áramszünetek sajnos tényleg tápegységre utalnak. Konfig micsoda? Tápegység típusa mi? Még garanciális vagy már több éves?
2020. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon régi gép már Nem tudom az adatait sem. Mikor vettem használtan valamikor 8 éve már akkor is külföldi irodai gép lehetett, de eddig még nagyon jól kiszolgált engem mert nekem nem volt szükségem nagy teljesítményre. Egyébként win 7 fut rajta.
2020. okt. 27. 22:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Esprimo fekvő gépről van szó. Nagyon szeretem mert teljesen hangtalan.
2020. okt. 27. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Huhhúú 😃 lehet jó tápot venni használtan. FSP 300w pl. 3 ezer környéke.


De ha ilyen őskövület, akkor lehet érdemes lenne frissíteni (egy másik őskövületre, de mégis újabbra 😃 ). Hasonló irodai gép is lehet, és netezésre akkor az egy előrelépés lenne. Hardveraprón érdemes nézegetni... i5 3470-nel szerelt gépek vannak 27 körül... 8GB RAM és SSD sem árt... 🙂 ezeket számold bele. Van, aki adja is mellé pluszpénzért. És akkor 35 ezernél vagyunk.

2020. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!