Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell cs-24-ty vs Dell poweredg...

Dell cs-24-ty vs Dell poweredge 2950 melyik a jobb szerintetek ? A cs24 jobban felszerelt viszont drágább a 2950 be később venném meg a jobb alkatrészeket egyenlőre sajnos asztali gép helyett futna külső videókártyával utána játék szervereket vinne

Figyelt kérdés
Fontos a processzor és a ramm

2020. okt. 28. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Dell cs-24-ty
Dell poweredge 2950
Ne csináld 😂
2 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Szervergépet NEM
2020. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szervergépet NEM veszünk gaming célokra!
2020. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki nemet szavazott kérem indokolja már meg , köszi
2020. okt. 28. 17:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nem érdemes régi szervergépeket venni, mert:


1: ezek valószínű közel nonstop mentek, így sokkal több üzemórát mentek, nagyobb az esélyük a meghibásodásra


2: eleve nem játékra lettek kifejlesztve, így a processzor utasításkészlete valószínűleg akkortájt sem volt megfelelő, kérdéses lehet még a memóriakezelés, aztán a fizikai adottságok, bővítési lehetőségek. Most gyorsan ránéztem a PowerEdge-re, normális videókártya el sem fér benne... de a másikban sem.


3: Mivel ezek régi gépek, nem a mai szoftverekre lettek kifejlesztve, utasításkészletük stb más, ezért, ha a nyers erő meg is lenne, nem fognak kihajtani egy gamer kártyát ezek a processzorok.


Kérdező! Nagyon fiatalnak tűnsz a kérdés alapján. Ebayen a PowerEdge-t 60 rugóért hirdetik, ha annyi pénzed van, 60-ért a céljaidnak sokkal megfelelőbb gépet lehet találni.


Egy régi 3. genes i3-as GTX 750-el jó lehet kezdésnek. Egy-két évig még alkalmas lehet belépőszintű játékra.


#1,2

2020. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ár teljesítmény arányban ez tűnik most a legjobb megoldásra a poweredge-nek amugy is van játékos kultúrája
2020. okt. 28. 17:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Külső videókártyara gondoltam és ithon Jófogáson van 20ért poweredge a másik 36 talán
2020. okt. 28. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne vedd meg!!!


Inkább mondj egy pénzösszeget, amit el tudsz költeni gépre, és linkelek neked pár jobb ajánlatot.

2020. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a keret eléggé szűkös (40alja) ami eléggé ciki majd akkor valami mást kitalálok a kártyát úgyis külön veszem csak hat szegeny ember próbálja kihozni olcsóbban :/
2020. okt. 28. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Hardverapró a barátod. A helyedben valami Dell Optiplex konfigot vennék (még Linus is ezt javasolta a kispénzűeknek!), azokban az a legjobb, hogy teljesen ATX szabvány minden, kivéve az alaplapot. Tehát bővíteni is könnyen tudsz. SFF gépek is vannak, azokat nehezebb bővíteni (Low Profile videókártya kell bele), de azért érdemes megnézni azokat is. Küldök pár ilyet:


[link]


[link]


[link]


[link]


Egyébként én pont egy Dell Optiplex 7010-est kaptam, miután ismerősöm cégénél selejteztek - egy i5-el a korához képest nagyon jó gép. Én azt javaslom, hogy vegyél egy ilyet, aztán gyűjtesz videókártyára.


Ha összegyűlt 20-30 ezred videókártyára, GTX 750-eket, vagy GTX 950-eket keress. Ezek már 5-6 éves kártyák (nekem 950-em van), de belépő szintű gamingre bőven elegek.


Sőt! Amig összegyűlik a pénzed VGA-ra, az integrált videókártyáddal is játszhatsz régi (10+ éves) játékokat. Minecraftot, Fortniteot simán viszi egy i5 3570 integrált vga-ja.

2020. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!