Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ugyan arra a sorsra fog jutni...

Ugyan arra a sorsra fog jutni az nvidia az amd-vel szemben, mint az intel?

Figyelt kérdés

A mai rdna2-es bemutatón azt állítják, hogy 20w-al kisebb fogyasztás mellett tudják hozni az rtx 3080 teljesítményét (gddr6-os memóriával).


Elképzelhetőnek tartjátok, hogy pár éven belül az egész gaming piac az amd kezében lesz?


2020. okt. 28. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pár évig egyik, pár évig a másik van lépéselőnyben.
2020. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem. Az intelnél is beindult már a gépezet, de a több éves pöcsvakarást behozni nem lesz könnyű. Már átszerveznek, utiterveket és processzorokat dobnak ki..


Sem az Intelt sem az nVidiát nem szabad leírni, mindkettő tőkeerős cég, jóval nagyobb tőkével, mint az AMD. Volt már olyna korábban is, hogy az AMD gyártotta a piacvezető processzorokat aztán fordult a helyzet, most megint ők gyártják a "best-buy" processzorokat, de azt nem árt észben tartani hogy ez az összes piacnak egy nagyon kis része. A vállalati és szerver ágon még mindig messze az Intel dominál és innen jönnek a brutál nagy bevételek.


A teszteknél meglátjuk milyen az RDNA2, de ha utol is érték - végre, nagy keservesen - az nVidiát az sem jelent semmit.

2020. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mikor gyártottak utoljára piacvezető processzorokat, nem olyan régóta követem a tevékenységüket, de azért jó sok év kellett ahhoz, hogy felzárkózzanak és a fogyasztói piac élére törjenek. Nem hiszem, hogy ezután herevakaró üzemmódba kapcsolnának, mint ahogy az intel tette.


Nem akarom leírni sem az intelt sem az nvidiat (intel cpu-m és nvidia vga-m van) de szerintem kezd az amd túl komoly versenytárssá válni, akit nem lehet tanácsos alábecsülni.

2020. okt. 28. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mivel az Nvidia akkor sem állna fél gőzre ha semmilyen konkurencia sem lenne. Az Intel 2015 körül azt hitte az AMD sosem fogja behozni a nagy lemaradást és leálltak a fejlesztésekkel.
2020. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy mikor gyártottak utoljára piacvezető processzorokat"

Az Athlon sorozatban pl megbccták az Intelt. A Throughbred már egész elfogadható volt, a Bartonok viszont már bőven versenyképesek voltak a Pentium 4-ekkel. A viszonylag normális Northwood korszak után az intel felszállt a Prescott féle kazán-vonatra, az AMD pedig hozta az Athlon64-et, majd az X2-tm X4-et. A Core2Duo-ig az Intel csak kullogott az AMD mögött. Aztán azzal végre magára talált az intel és a Zen/Zen+-ig mindent vitt. A Core2Duonál több éves "teljesítményelőnyt" bukott el az AMD.


Az AMDnek most Lisa Su keze alatt van egy jó korszaka és több év látszólag értelmetlen fejlődése most ért be. Lebecsülni semmiképp sem kell őket, ahogy a mamut intelt sem szabad.


Az AMDnél ott jött elő nagyon a forráshiány, amikor a komplett VGa piacot beáldozták a CPU fejlesztés érdekében és amíg nincsenek jelen a a nagyvállalati és szerverpiacon legalább 30%-ban, addig ők nem is lehetnek nyugodtak. Ha ezt elérik akkor már lesz annyi bevételük, hogy párhuzamosan és normálisan tudják fejleszteni mindkét üzletágat.

2020. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
83%

Mondjuk úgy, hogy egyiknek sincs félnivalója. Az igazi piacot jelentő professzionális és OEM ágazatokban mindegyiknek megvan a viszonylag stabil pozíciója. A consumer piac csak egy igen kis szeletet jelent.

Ott pedig állandóan változik a helyzet: a CPU esetében hol az AMD, hol az Intel vezet; a grafikus kártyáknál most tisztult le a piac két szereplősre - és éppen most lép be az Intel is harmadikként...

De az nVidiánál olyan szabadalmak vannak, amelyek még jó ideig biztosítják a pozícióját: CUDA, physX... És bármikor előfordulhat, hogy visszatér a jó öreg nForce - vagy akár meglepetésként piacra dob egy saját CPU-t is.

2020. okt. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"És bármikor előfordulhat, hogy visszatér a jó öreg nForce"


Mióta kikerültek a chipsetekből a memóriavezérlők azóta erre sok esély nincs.

2020. okt. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap megnéztem az új amd kártyákat, minden stimmelt csak az ár nem... Mondjuk az új prociknál is vastagon fogott a ceruza, nem azt mondom, hogy nem éri meg, de az "olcsóbb mint az intel" szempontnak kezd vége lenni


Szerintem az amd jó ellenfele az nvidia-nak, de itt azért az emberek nehezebben fognak kitörni a megszokottból ellentétben a procival ahol egyértelműen jobb lett az amd

2020. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még nem tudom mennyire fogott vastagon a ceruza, ahhoz látni kell a teljesítményt is, arról meg még egyelőre nincs hiteles infó.


Azért amúgy nagy csodát nem kell várni, eddig az elmúlt pár év intel ( és nVidia) túlárazásai elég nagy teret hagytak az AMD számára, hogy árban alacsonyabban maradjon azonos teljesítmény esetén. Talán a Zen+ és a Zen2 esetén még úgy is hogy olcsóbban nyújtott magasabb többszálas teljesítményt. De az elmúlt másfél évben az intel többször is jelentősen árat vágott ( pl a 3. threadripper megjelenése előtt közvetlenül, a Zen2 megjelenése előtt ) és lassan csökken az AMD játéktere. Vagy elfogyott az intel szabad túlárazásból származó nettó haszna.

2020. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!