Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem sikerül frissítenem...

Miért nem sikerül frissítenem a Windows 10-et?

Figyelt kérdés

Mindig ezt a hibakódot kapom: 0xc0000005.

A Windows frissítési segéddel próbáltam frissíteni a rendszert, mivel már nem enged semmilyen nem Microsoft Store-os programot feltelepíteni. A jelenlegi rendszerem az 1803-as frissítés. Elvileg rossz helyre van telepítve a Windows-om, mert nem tarthatom meg a fájljaimat sem, ha frissítek. Elkezdi tölteni, még bejön a kék képernyő, hogy többször is újra fog indulni, stb. De mielőtt egyszer is újraindulhatna, kiírja a hibaüzenetet. Mitől lehet?

Megjegyezném, hogy a C meghajtómon (amin a Windows van) kevesebb, mint 15 GB szabad tárhely van. Gondoltam, hogy lehet, hogy ezért nem megy, de egyszerűen nem tudok mit letörölni erről a lemezről, mert csak a Windows van rajta, meg a sok Microsoftos hülyeség, amit nem merek letörölni.



2020. okt. 30. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nincs semmi érdekes a C: meghajtón, akkor készíts egy bootolható pendriveot, és húzd újra az egészet!

Ki tudja, hogy mit "gubancoltak" össze a frissítések a 1803-as rendszer óta?

2020. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Ezt le tudnád írni úgy is, hogy értsem? xD
2020. okt. 30. 18:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Természetesen.


Nos, a lényeg az, hogy ami a frissítést illeti, jobban jársz, ha nem bajlódsz a régi, már fent lévő windowssal, hanem letörlöd, és újratelepíted az egész windowst.

Ehez formázni kell a c: meghajtót, ami azt jelenti, hogy ami rajta van, az véglegesen törlődni fog.


A telepítéshez a következő dolgokra lesz szükséged:

- Egy legalább 8 Gb tárhellyel rendelkező pendrive,

- Windows 10 termékkulcs (ez mellőzhető, de a próbaidő lejárta után ott fog díszelegni a képernyőd sarkában, hogy a windows nincs aktiválva).


Itt találhatsz részletesebb információkat arról, hogy hogyan lehet elkészíteni egy ilyen bootolható pendrive-ot, vagy dvd lemezt:

[link]

Ha kész vagy a pendrive-al, akkor kapcsold ki a számítógépet, és azt követően kapcsold is vissza, de közben be kell lépned a géped bios-ába, vagy a boot menübe ahhoz, hogy átállítsd, hogy a pendrive-ről töltődjön be a számítógép. A boot menü a legtöbb számítógépen az f12 gomb nyomkodására jön be, a bios pedig az f2-re. A bios felülete minden gépen máshogyan néz ki, de valami Boottal kapcsolatos dolgot kell benne keresni.

Sajnos nem tudom, hogy milyen géped van, de a neten találsz részletesebb információkat azzal kapcsolatban, hogy mit kell keresni a biosban.


Ha betöltött a telepítő, akkor már csak követni kell a képernyőn megjelenő utasításokat, és a "hová szeretné telepíteni a rendszert?" képernyőn formázni a c: meghajtót (MINDEN ADAT TÖRLŐDNI FOG RÓLA!), és rá kell kattintani a tovább gombra, és elkezdődik a fájlok másolása.

Ezután újraindul a gép, és már kezdődhetnek a beállítások (időzóna, felhasználói beállítások, satöbbi).

Ezt követően a windows update letölti, és telepíti a drivereket, és ezután már telepítheted a programokat, amiket használni szoksz a mindennapokban, és így már nem lesznek problémák a frissítésekkel.

2020. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A termékkulcs ugye akkor nem kell, ha már a Microsoft fiókomhoz hozzá van rendelve a Windows?
2020. okt. 30. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
A Microsoft fiókoddal vásároltad meg a windowst?
2020. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs. Nem én vettem meg, hanem egyik ismerősünk, aki megcsinálta nekem a gépet. De elvileg később én valahogy hozzárendeltem a Microsoft fiókomhoz.

Egyébként sikerült! Már az újonnan telepített Windows rendszeremben vagyok, rengeteg tárhellyel, és minden frissítés le van töltve!

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat! A BIOS-os rész kicsit bonyolult volt, de valahogy csak kilogikáztam, hogy mit kell csinálni.

Egy kérdésem van még: Normális az, hogy nagyon laggol ilyenkor a gép?

2020. okt. 30. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerült megoldani!

Nagyon szívesen segítettem.


Igen, normális.

Egy idő után stabilizálódik a rendszer.


Az aktiválásra visszatérve:

Ha jól értem, akkor eddig sem eredeti lemezes windows volt a gépen, hanem digitálisan lett aktiválva a windows. Ami azt jelenti, hogy az aktiválás nem fog elvészni, mert a windows 10 megjelenése óta a microsoft az aktiválásos procedúrát a géped hardveréhez köti (pontosabban az alaplaphoz).

Tehát, ha minden igaz, akkor amint csatlakoztál az internethez, újraaktiválta magát a rendszer.

Most már csak meg kell várni, hogy a windows összeszedje magát, és minden rendben lesz.

2020. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a biosos részéről azért nem tudtam részletesebb leírást adni, mert minden számítógéptípusnál máshogyan kell.

Ez nálam is így van:

Más a felülete a biosnak a laptopomon, és teljesen más az asztali számítógépemen, és megint csak máshogyan néz ki az apukám laptopján.

2020. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oh, akkor szuper!

Még egyszer köszönöm a sok segítséget! :D

2020. okt. 30. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!