Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 144hz IPS monitor munkára,...

144hz IPS monitor munkára, játékra, bogarászásra = arany középút?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy új monitort, viszont nem nagyon értek ezekhez a hz-s dolgokhoz... első sorban munkára szeretném (3D tervezés), viszont néha rám jön a játszhatnék is, akkor viszont rendesen.


Az egyik kérdésem az lenne hogy böngészés, tervezés és egyéb semmit tevéskor is érezni fogom a 144hz-et és a programokba is amiket használok ?


A másik pedig az AMD FreeSync dolog játékokban hogy ez csak akkor fog működni ha az fps megüti a 144-et vagy 30-60 esetleg picit felette/alatta is rendesen működik? (RX 5700 xt-vel szeretném használni ha ez picit is számít)


konkrétan ezt a monitort néztem ki : [link]



2020. nov. 4. 13:38
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

A freesync/g-sync arra való, hogy képtörést (tearing) megakadályozza a játékokban v-sync használata nélkül.


A játékosok nagy rézét nem zavarja a képtörés, vagy csak nem igényesek erre.

A v-sync -el meg az a baj, hogy bekorlátozza az FPS számot 60 vagy 120 fps -re fixen, plusz feltűnő képröcögést okoz, ami sokakat szintén nem érdekel.

A freesync/g-sync rendelkezik a v-sync azon előnyével, hogy megszűnteti a képtörést, de a hátrányaival már nem, vagyis nincs FPS korlát, képröcögés.

De csak akkor tud normálisan működni ha a tartományon belül van. Tehát már akkor is újra jelentkezhet képtörés, ha több fps -ed van, mint 144. Tehát bizonyos szintű FPS korlát mégis csak van.


Tervezénél szerintem csak annyit veszel észre, hogy az egér simábban siklik, jobban követhető szemmel, mint 60 hz -en. Mást nem nagyon.

2020. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én észreveszem már Windowsban is, a még a 144 rol 240re váltást is éreztem.


Viszont, nem gondolom, hogy nagy ötlet ilyet venni tervezésre. A szinhuseg szar szokott lenni, enyém is IPS, de igazából a benq tn panelje szebb színeket adott majdnem xd

2020. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2020. nov. 4. 19:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze lehet csak kalibrálni kéne, nem foglalkozom vele.


Alianware am, a benq 144ese viszont nekem szebbnek tűnt, holott azt is elhordják ebben a tekintetben.

2020. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"rezni fogom a 144hz-et és a programokba is amiket használok ?"

Az emberi szem legfeljebb másodpercenként 20-30 különálló képet bír megkülönböztetni. Ez egy biológiai korlát, elvégre a receptorok és az idegnyúlványok is véges sebességgel tudják az adatot közvetíteni.

Közvetetten képes az ember érzékelni a képváltás gyakoriságát - elsődlegesen olyan technikáknál, ahol a képváltás mellékesen villódzással jár -, de ezzel már nem nő érdemben az időegység alatt megkülönböztetett képkockák mennyisége, csak némileg simábbnak érzékeljük a mozgóképet. De 70-80 Hz fölött már közvetetten sem lehet érzékelni a különbséget. Sőt, a villódzásmentes technológiáknál - mint amilyen az LCD is - már 50-60 Hz fölött sem érzékelhető különbség. Ezért van az, hogy míg a CRT monitorok idejében 72, illetve 75 Hz volt az átlagos frissítési frekvencia, addig az LDC monitoroknál ezt már visszavették 60-ra. Efelett ugyanis érdemi változást már nem hoz a frekvencia növelése.

Csak ugye egy 60 Hz-es monitorral nem lehet nagyzolni.

2020. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5

Baromság, 25 kell ahhoz, hogy folyamatos legyen. Az a minimum, felső korlát biológialag nincs. Persze nyugodtan leülhetünk cszni egyet, te 30fps el én meg 300+244hzel.


Kapsz előnyt is, nekem elég egy usp

2020. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

#6: Na igen, ezt én is észrevettem. Mikor megvettem a 144 -es monitort. Semmi más nem változott csak az, ugyan az maradt a felbontás is mert a előző monitorom is full HD volt, csak valamivel kisebb. Akkor még sokat COD4 -eztem, és hirtelen elkezdtem sokkal eredményesebb lenni. Pedig profibb nem lettem egyik napról a másikra. :D

Szóval lehet jönni a biológiával, fizikával. De a hatás teljesen mást mutat.

2020. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7


A biológia sehol sem mondja azt, hogy ne lehetne 144, vagy több fps-t feldolgozni. Ezt helytelenül hiszik azok, akik olvastak róla, hogy 24 már folyamatos.


2004 óta nem ültem 100hz alatt monitor előtt, és inkább a halál. Persze az ilyen noobok, mint 5 is, ezt sosem fogják elfogadni, mert egyrészt se nem esport fps-t nem játszanak, se nem akarnak pénzt adni a nagy frissítésért. Közben úgy farmolom őket CS-ben, hogy állandóan azt hiszik "előre lövök", holott nem, csak náluk a játék késésben van a monitoron.

2020. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló!

mielőtt megrendeltem kaptam az első hozzászólótól egy érdemleges választ és bátorkodtam megvenni a monitort, és azóta se bántam meg egy percig sem igényeimnek tökéletes sőt talán még sok is. tapasztalataim eddig annyit mutatnak, hogy 75hz-TŐL VALÓBAN nem érzékelek (ÉN) olyan borzasztóan sokat de nem is vagyok nagy gamer de még én is látom azért a különbséget 75-és 144között is. És miért választottam a 144et? mert ugyanezzel a felszereltséggel amihez ragaszkodtam 75hz-s monitor 270euró volt ez meg 310. szerintem nem is kell tovább magyaráznom. És ha már ennyit rászánok akkor legyen olyan amilyet szeretnék.

2020. nov. 8. 18:29
 10/10 anonim ***** válasza:

9


ülj le csézni 75 meg 144hz-el, és érezni fogod rendesen. Nem GTA5 ben fogod

2020. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!