Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép nem érzékel boot...

Számítógép nem érzékel boot eszközöket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég fejlesztettem a gépemet és a régi hardvereket összedobtam egy másik házban, minden ugyanaz, ahogy régen használtam, kivéve a merevlemezt, amiből egy igen régi darabot kapott. A gépen a régi merevlemezével Win10 futott. Az "új" merevlemezre is rá szerettem volna tenni, viszont sehogy sem tudom megoldani.


Először simán telepíteni akartam a gépre pendrive-ról, de a gép nem boot eszközként érzékeli a pendrive-ot, hanem csak egy natúr USB eszközként, szóval nem tudtam telepíteni. A pendrive tuti jó és bootolható, rengetegszer használtam már, legutóbb alig 3 hete az új gépemhez. Ezután megpróbáltam azt, hogy az új gépembe dobtam a merevlemezt, feltelepítettem rá itt a Win10-et, majd visszatettem a merevlemezt a régi gépbe, ez működött is, az új gépem bootolt rendesen a pendrive-ról, ráment a Windows, minden rendben, de ahogy visszatettem a régi gépbe, erről sem hajlandó bootolni.


Egy szó mint száz: akármilyen boot eszközt kap, mindegyiket érzékeli, de egyikről sem bootol.


Mivel egyedül a merevlemez lett cserélve, ezért azt gondolnám először hibásnak, viszont mivel pendrive-ról sem bootol, a merevlemez pedig másik gépben jó, ezért inkább UEFI beállítás a gyanúm, de azokhoz nem igazán értek. UEFI gyári értékeket visszaállítani, illetve CMOS-t törölni már próbáltam, nem segítettek.


Valaki tapasztalt már ilyet? Mi a megoldás?


2020. nov. 7. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Másik merevlemezt se érzékeli a gép?
2020. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CspCsj ***** válasza:

Alaplap modellszáma alapján talán lehet konkrét lépéseket is mondani.


Egyelőre: UEFI/BIOS-ban, ha van CSM Legacy, akkor azt próbáld kikapcsolni.

2020. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a régi gépen nem UEFI van, te pedig olyan pendriveot írsz, illetve olyan HDD-t teszel be amin UEFI módban van a Win, nem fog elindulni. Vagy BIOS (MBR) módban írd meg a pendriveot, vagy használj DVD-t, az önmagában megy mindkét módban, ha olyan a telepítő, nem kell választani.
2020. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem tudom, mert nincs másik boot merevlemezem. Az új gépemen SSD-ről bootolok.


#2 ASRock AB350M-HDV. CSM-et próbáltam legacy módban, UEFI módban és kikapcsolva is, egyik opcióval sem működik.


#3 A gépen UEFI van, a merevlemez pedig GPT módban van. Eredetileg MBR-ben volt, ezért nem is engedte a Win10-et telepíteni rá, szóval átállítottam GPT-re és úgy telepítettem. A pendrive-ot nem tudom, de régi gép eredeti merevlemezére is ugyanerről a pendrive-ról telepítettem a Windows-t, szóval nem inkompatibilis.

2020. nov. 7. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Telepítésen már túl vagyunk. Szerintem világosan leírtam, hogy a probléma nem a pendrive-val van.
2020. nov. 7. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Akkor nem értem mi a problem
2020. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!