Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD-s vagy Intel-es netbookot...

AMD-s vagy Intel-es netbookot érdemes inkább venni az alábbi felhasználáshoz?

Figyelt kérdés
Tudom, egyiket se. Mert netbook. De mégis. Gyorsan szükségessé vált számomra egy ultra hordozható, de nagy háttértárral, számítógépes szoftverkörnyezettel és teljes értékű csatlakoztathatósággal rendelkező eszköz. Az Android nem játszik, a Windows-alapú dokkolós, nem ótvar gagyi táblagépek ára pedig a fellegekben, így maradt ez a letűnt termékkategória használt mivoltjában. Észrevettem, hogy a legtöbb esetben Intel Atom procikkal szerelték őket, ami hát tudjuk milyen, de na. Adattárolás, dokumentumszerkesztés, internetezés, illetve egy kis YouTube és SD minőségű filmek lejátszása lenne az elképzelés, szóval semmi extra. Az AMD-s netbookok általában valós 2 magosak, Radeon HD vidikártyával, ezáltal VGA helyett HDMI porttal (ami nekem meglepő volt), viszont rendkívül alacsonyra belőtt frekvenciával. Ezzel szemben az Atomok többsége csak 1 mag, 2 szál, de jóval magasabb gigahertzen, viszont gyenge grafikus vezérlővel. 15-20k körül mozognak ezek a használt piacon, annyit bőven megér nekem most egy relatíve lassú gép is, és hamár ez a helyzet, érdekel ki milyet ajánlana.

2020. nov. 8. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
2020. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mazochista vagy?
2020. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!