Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy VGA kimenetes és egy HDMI...

Egy VGA kimenetes és egy HDMI kimenetes gépet használnék egy darab DVI-D bemenetes monitorral. Hogyan érdemes?

Figyelt kérdés

Van egy VGA kimenetes gépem, vennék mellé egy HDMI kimenetes újat. A mostani monitorommal szeretném használni őket, amelyen VGA és duális DVI-D bemenet van. Szétnéztem a neten, olyan KVM-kapcsolót nem találtam, amely egyszerre tud kezelni VGA-t és DVI-t vagy HDMI-t. Vajon úgy működne a dolog, hogy veszek egy VGA-HDMI átalakítót, így a KVM-kapcsolóba két HDMI kábel menne be, a KVM és a monitor között pedig HDMI-DVI kábel lenne? Ha ez így nem jó, mit ajánlotok?


Köszönöm előre is!



#monitor #VGA #HDMI #DVI #KVM-kapcsoló
2020. nov. 14. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
A monitoroknál lehet állítani, hogy melyik bemenetébe érkező képet mutassa éppen.
2020. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nahát, ezt nem is tudtam. Köszönöm!
2020. nov. 14. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
HDMI - DVI-D átalakító létezik. Párezer újban.
2020. nov. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, az megvan, hogy létezik, de arra lettem volna kíváncsi, hogy az alábbiak szerint működik-e a dolog.

1. gép: VGA..........2. gép: HDMI

(VGA-HDMI kábel).....(HDMI-kábel)

...........KVM-kapcsoló

...........(HDMI-DVI kábel)

...........Monitor


De mivel az első válaszadónak köszönhetően megtudtam, hogy a monitorba közvetlenül is dughatom a két kábelt, és ott tudok változtatni, lényegében okafogyottá vált a videós KVM-kapcsoló beiktatása.


(Most már „csak” az lenne a feladat, hogy az audióeszközt is megosszam a két gép között, de olyan KVM-et nem találtam, ami oldalanként két USB-t, plusz kis jacket tud fogadni.)

2020. nov. 15. 01:42
 5/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, azt nem írtam, de amúgy működik, amit írtál, csak a VGA-HDMI-átalakító egy kicsit macerás dolog, én régebben HDMI-VGA átalakítót használtam, hogy a TV-boxot régi, VGA monitorhoz tudjam kötni, Kínából lehetett csak rendelni elfogadható áron. Ezekhez aktív, saját tápellátással rendelkező eszköz kell, ami elvégzi a digitál-analóg vagy analóg digitál átalakítást. Egyébként működött a dolog, meg voltam vele elégedve.


Azt nem tudom milyen adióeszközt akarsz megosztani, gondolom valami USB-s külső hangkártyáról van szó. Ezzel szerintem nem érdemes foglalkozni, egyszerűbb a külön hangkártya mindkét gépbe, aztán a kimeneteket már könnyebb osztogatni, egyesíteni.

2020. nov. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ilyen HDMI-osztót, egyesítőt, kapcsolót is Kínából lehet rendelni, itthon sajnos ugyanazt többszörös áron adják, nekem kétféle is van, egy ami 3 jelből küld ki egyet választás szerint, és egy, ami 2 jelből küld ki egyet (lehet váltogatni) illetve egy jelet tud kétfelé osztani, tehát kétféleképpen tud működni.
2020. nov. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy vezeték nélküli fejhallgatót szeretnék használni a két géphez (RCA bemenet van a dokkolóján).
2020. nov. 16. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:
És akkor mi az USB plusz Jack?
2020. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valami olyasmi ketyere kellett volna, amelyen bemeneti oldalon van 2 darab USB (billentyűzet, egér) és 2 darab 3,5 mm-es jack (a gép audióportjával összekötve), kimeneti oldalon meg 4 USB (a két gép USB-portjaival összekötve) és 1 jack port (amelybe a dokkoló – másik végén RCA-s – kábeljét dugom). Úgy látom, ilyesmi nincs, tehát egy eszközzel nem tudom megoldani a billentyűzet, az egér és a fejhallgató megosztását.
2020. nov. 16. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert egy egérrel, billenytűzettel akarod a két gépet használni? Rádióssal lehet könnyebben megoldható lenne. Bár szerintem a külön-külön bill., egér verzió még egyszerűbb lenne.
2020. nov. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!