Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy laptop hűtési rendszerénél...

Egy laptop hűtési rendszerénél kell alkalmazni pasztát, ahol hővezető lappal van megoldva? Itt a GPU-ra gondolok, mert az enyémnél hővezető lappal van megoldva a GPU, a processzor már pasztás. Dell Vostro 15-3568.

Figyelt kérdés

Itt belinkeltem egy videót a pasztázásáról, a csávó a GPU-ra is tesz pasztát amin hővezető lap van.


https://www.youtube.com/watch?v=LkE_NkoCGkY


2020. nov. 16. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

ezt a gány megoldást bazzzkk. Már nem tudják min spóroljanak.


a jó megoldás, ha cseréled a lapot egy új, tisztára. el tudnak koszolódni. de látod ezt te is. a hőpasztának nincs szerepe szerintem.

2020. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még sosem csináltam ilyet, azt hogy kell ráragasztani a hűtőre?
2020. nov. 16. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
VAGY paszta VAGY lap. Mindkettő / túl vastag paszta / túl vastag lap már szigetelőként működne.
2020. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"azt hogy kell ráragasztani a hűtőre?"


Az egyik fele tapadós, rányomod. Ha annyi hely van közte és hűtés között, hogy lapka kell, akkor legyen az, de a paszta minden más esetben jobban vezeti a hőt.

2020. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A másik kérdés, hogy milyen vastag kell hozzá? Egyébként alapjáraton 30-37 Celsius fok között van a proci hőmérséklete. Játéknál, C&C: Generals 50-61 fok között ingadozik. Ez elfogadható vagy teljesen jó hőmérsékleti tartomány?
2020. nov. 16. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:

"milyen vastag kell hozzá" Mint amekkorát leszedtél.

A hőfokok jók.

2020. nov. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még nem nyúltam hozzá, még nem merek.
2020. nov. 16. 23:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A videóban nem GPU-val szerelt alaplap modell van. A thermal pad-ot nem kell cserélni, élettartama amíg a laptop él. Paszta pedig a kínai 1 év-től a normális 5-8 éves márkás paszta élettartama.

GPU-n gondolom elektrotechnikailag azért van a thermal pad mert 2 chip nem lehet ugyanazon a hűtésen, kisütné egyik a másikat. Ha mindkét helyre paszta kerülne és annyira kinyomja hogy hozzáér a hűtés fémje... Hát nem tudom.

2021. máj. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!