Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri váltani (processzor) ?

Megéri váltani (processzor) ?

Figyelt kérdés

2017 tavaszán szereztem be egy I5 7500(3,40ghz) és egy 1060 (6GB)


a kérdés az lenne hogy megéri-e a i5-9400F váltani...


jóval több FPS lenne mint a mostani procival...és jobban kihajtaná a 1060-t

vagy csak pénz kidobás lenne....és inkább I7 érné meg igazán....


ti maradnátok "így" vagy beujítanátok ?


(megmondom őszintén amilyen árba van a 9400F....6 mag 6 szál...nagyon kecsegtető)



2020. nov. 17. 00:29
1 2
 1/12 meszike91 ***** válasza:

Szerintem megérheti, már ha kihasználnád a nagyobb teljesítményt.


Egy magon csak minimálisan erősebb, viszont a plusz két mag az azt kihasználni tudó programoknál már jelentős előrelépés volna.

2020. nov. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a 10400f et javasolnám ami már 12 szálas, és “csak” 10 ezerrel drágább
2020. nov. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Ohh, elfelejtettem hogy más foglalata van mar annak
2020. nov. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 GepEpito ***** válasza:
35%
ami most van az jó lesz még egy darabig. De szerintem gyűjts össze egy nagyobb összeget hogy mondjuk két év múlva tudjál venni új procit, és így új alaplapot. Nem írtad le hogy mennyi gigád van de a 16 az szerintem még két év múlva is okés lesz. de mivel hogy a ramok ára már a kenyér árán vannak, ezért nem sértődik meg a géped ha felnyomod 24-32-re. A karid meg alacsony felbontás és részletesség mellet még két év múlva is okés lesz. DE ha alap neked a 1080p vagy több, akkor kártya kuka, és jöhet egy AMD ami ezerszer olcsóbb mint a **** geforce és a teljesítménybe is jobb mint a +50 ezres geforce kártyák! ÉS NE DŐLJ BE! +2 mag az hidd el hogy max a fraps fog örülni neki. Ha már váltasz akkor legyen egy szép 8as mag, nem szál, mag.
2020. nov. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Intel® Core™ i5-10400F érné meg igazán....
2020. nov. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MGéza ***** válasza:
I7 érné meg igazán...? Nem igazán, mivel többe kerül mint egy i5-10400. Ryzen is lehet a jelölt szerintem, az is bőven megéri. Mindenképp válts ha erősebb gépet akarsz.
2020. nov. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kihajtja az! Persze játékfüggő, de alapvetően jó páros ez most


#3! A 7000-es család a 6000-esekkel van egy foglalatba. Tehát platformváltásra kérdez rá így is... akkor meg már tényleg inkább 10.gen.


Szóval ezt fejleszteni felesleges. Platformváltás, a videokártya cseréjével együtt.

2020. nov. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat, igen 16GB ram van és igen...én is gondoltam h csak úgy érdemes ehhez nyúlni ha "jobban" és nem csak a procit :)
2020. nov. 17. 10:09
 9/12 A kérdező kommentje:

kérdés mennyiért tudnám el passzolni az alaplapot(Gigabyte GA-B250M-DS3H) és a procit :D

a VGA-ra később lenne keret...

2020. nov. 17. 10:11
 10/12 GepEpito ***** válasza:
Ha elfogatsz egy tanácsot akkor a vásárlást csak azért ne kapkod el mert valahol nagyobb akciót látsz. Lesz az később is. A legtutibb tippem az hogy a kedvenc pc játékodnak a címét írd be a youtbe és írd utána azt a videokártya nevét amit meg akarsz venni. Ez után két perc alatt el fogod tudni dönteni hogy vársz még akár fél évet is inkább egy jobb kártyáért, vagy megveszed azt, azt olyan lesz amilyen. Ha össze raksz egy jó gépet azt évekig, akár 5-6 7 évig sem kell bővíteni. Ha összeraksz egy gyengét, tízszer annyiba fog kerülni neked mint ha megvettél volna egy fullt.
2020. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!