Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A CPU-m felmegy játék közben...

A CPU-m felmegy játék közben 95fokra is mit tegyek? i7-9750H

Figyelt kérdés

Asus ROG Strix G G531GU-AL740 laptopról van szó.

Van laptophűtő (Spirit of Gamer AIRBLADE 800 RGB) ha kicserélném valami jobbra tunda segíteni?

2 hónapja van meg a laptop és folyton figyelem a hőmérsékleteket, a CPU és GPU ventillátorát is 100%ra felhúzom játék közben. Az előbb Far Cry Primal-ban észrevettem hogy 95fokra felment és alapból a provi 100fokot bír. A GPU 75fok volt a max.

Mit tudok tenni ez esetben?

Low grafikán volt a játék, Apex közben is felment ilyen magas fokra más játék közben is és nem max grafikán tolom lowon általában.

Mit tegyek nagyon félek hogy ki fog sülni a proci.



2020. nov. 17. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Ki kell cserélni a pasztát mert egy semmit érő szar van rajta.
2020. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha nincs throttling akkor oké. A gaming laptopoknál az ilyen hőmérsékletek ltalános jelenségnek számítanak.
2020. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem általános egyáltalán. A paszta rossz.
2020. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Így van. pasztacsere!!
2020. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor mit tudok tenni?

Márkaszervízben érvényes a garancia rá ha elküldöm hogy a pasztát cseréljék ki?

2020. nov. 17. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Írj azoknak akiktől vetted, aztán utána kérdezd meg a márkaszervízt, sajna nem tudom.
2020. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 GepEpito ***** válasza:
34%

"Ki kell cserélni a pasztát mert egy semmit érő szar van rajta"

így van. még az almás gépeknél is sajnos. Itt tart jelenleg a csúcstechnológia. De egy pc boltba pár ezerért megcsinálják néked. Csak figyeld közbe hogy ne cseréljék ki véletlenül a ramjaidat egy használt valamire. SZED LE a fedelet a memória résznél és filctollal rakjál rájuk egy észrevétlen kis pöttyöt. Fényképezd le, azt ha utána ezeket a pöttyöket nem látod, meg a menet. Első dolog a kirakat üvege :)

2020. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem Dell G3 gépem van i7-10750H


A probléma fő forrása, hogy a H-s processzorok alapból magas órajelen, feszültségen működnek, így melegszenek is rendesen.


Én BIOS-ban az alábbiakat állítottam át:

Intel Turbo Boost-ot kikapcsoltam.

Processzor teljesítményt normal szintre állítottam.

Hűtésen állítottam, mert ott is van aktív meg silent meg fene tudja milyen opció. Lényeg hogy a "hangos mint állat de hűt" opció lett beállítva.


Így játék közben 70 fok körül mozog a processzor. Red Dead Redemption 2-vel, ami már nem tűnik vészesnek.


Sajnos ilyen szempontból néha kicsit "parasztvakítás" a dolog, hiszen hiába a magasabb teljesítmény ha vissza kell venned belőle.

2020. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én gépem is melegedett,elvittem garanciába, megcsinálták...anno.
2020. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ráférne egy takarítás a gépre
2020. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!