Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen sok idő?

Miért ilyen sok idő?

Figyelt kérdés

Vettem egy SSD-t még év elején. Meghibásodott, visszavittem mert garancia volt rajta. Mondta az eladó hogy 2-3 hét mire megjön, mert vissza kell küldeni a beszállítójuknak.

De miért ilyen sok idő? Gondolom hogy bevárnak még cuccokat hogy egyszerre küldjék fel, de nem sok az a 3 hét? (Ami egyébként már lejárt és még nem szóltak)


2020. nov. 18. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sok idő. Visszaküldik a nagykerbe (3 nap), a nagyker érvényesiti a garit (2 nap), elküldi bevizsgálásra szervizbe (3 nap), a szerviz molyol rajta (2 nap), rájönnek, hogy nem javitható és visszajeleznek a nagykernek (2 nap), a nagyker ül rajta egy kicsit (2 nap), visszajeleznek a kiskernek, hogy megy a bürokrácia (2 nap), a kisker kiküldi neked (2 nap). Add össze, én most lusta vagyok :D
2020. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban csoda lenne, ha ilyen hamar megoldanák a dolgot. Sok esetben a beszállító külföldi, ami eleve nem egy egyszerű dolog, most meg pláne, hogy mindenhol is pánik és káosz van. Emlékeim szerint egyébként törekedniük kell arra, hogy 30 napon belül meglegyen a csere, de ezt majd megerősítik, vagy kijavítják a többiek.
2020. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: De, sok idő.

Csak ugye nekik az nem okoz bevételiesést, ha te egy hónapig nem tudod használni azt az eszközödet, amire egyébként lehet, hogy komoly szükséged lenne. Jobb helyeken adnak addig csereterméket, vagy egyenesen kicserélik egy újra. (Az SSD nem tartozik kifejezetten a "javítható" hardverek közé.)

2020. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még nincs ebben tapasztalatom, ez az első eset ezért kérdeztem.

Megértem egyébként hogy a jelenlegi helyzet miatt több idő, de legalább akkor értesíthetnének hogy csúszik egy kicsit.

2020. nov. 18. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:
3 - nem sok idő, ha elolvasod, hogy miken megy keresztül az alkatrész, és ha figyelembe veszed, hogy szarnak rá. A 2-3 hét reális. Más kérdés, hogy neked, mint végfelhasználó, a 3 nap is sok idő, érthető okokból. Csak ez a mese most nem erről szól.
2020. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És szerintetek érdemes felhivnni őket és érdeklődni vagy várjak még vele?
2020. nov. 18. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Zaklatni lehet őket, csak gyorsabb nem lesz tőle az ügyintézés sajnos.
2020. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!