Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs jel?

Norman Andretti kérdése:

Miért nincs jel?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki!


Elég komplex hibába ütköztem, megpróbálok mindenre kitérni.

Adott egy Focusrite Scarlett 2i4 hangkártya (sajna csak 1st GEN, hiába van már 3rd GEN), USB-firewire csatlakozással.

Lényeg, hogy mikor mixet veszek fel, a keverőt a elején lévő XLR bemenetekre kötöm és a két állúsú potit (input-playback), inputra teszem, ami eddig tökéletesen működött, egy ideje viszont nem. Event manager-be próbáltam utána nézni, hogy nem-e egy win update cseszett szét valami, de nem találtam semmi erre utalót, illetve ennyire nem is vagyok IT-s, valószínűleg nem tudom mit kell keressek. Adott még egy Logitech Brio 4K-s webcam is, de olyan szinten nem kap sem az alaplap (ASUS PRIME B450M), sem a hangkártya bemeneti jelet, hogy ennek a mikrofonjának a jele sem jut be...a képrögzítéshez OBS Studiót vagy Logitech Capture-t használok, és ha eddig rá volt dugva a keverő a hangkártyára, a mikrofon jelszint jelző mindkettőben ugrált, ahogy kellett, de most semmi. A gépből kijövő jelet (játék, zene, akármi) playback állásban kijelzi redesen.


Felkerült valahogy a gépemre az NVidiának is valami sound driver-je, de ezt alapból le is tiltottam a Realtek-vel együtt, nehogy bezavarják egymást. Amit eddig tettem az az volt, hogy kihúztam webcam-et, hangkártyát is, eltávolítottam a drivereket, visszadugtam és újra raktam az illesztőket, ami sajnos nem segített.


Lehet hogy BIOS-ban valahogy letiltódott valami? Mert Win-ben nincs. Mit kell keressek? Illetve mit kellene még megpróbálnom? Elég sürgős lenne megoldani, mert csúszásban vannak a podcast-jaim is, meg Discord-ot, Skype-ot, Teams-t sem tudok így használni. Remélem elég ennyi infó, ha mégsem, megköszönöm, ha kérdeztek. Előre is köszönöm a segítséget.



2020. nov. 22. 16:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!