Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használtan vettem egy laptopot...

Használtan vettem egy laptopot, de valamiért csak SSD-van benne (256gb). Érdemes bele venni HDD-t? Milyen hátrányokkal járhat a CSAK ssd?

Figyelt kérdés
ASUS VivoBook Pro

#Csak SSD- #miért nincs HDD
2019. márc. 7. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Az a hatranya hogy gyors és nincs időd a gép előtt pihenni
2019. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekem 256 GB a következő öt évre elég lenne valószínűleg. Ha nagy tömegben akarsz filmeket, zenéket, irgalmatlan mennyiségben fényképeket, egyéb nagy helyigényű cuccokat tárolni a gépen, akkor persze be fog telni. Ha van benne még hely, akkor tehetsz bele egy nagyobb hdd-t is az ssd mellé, de vehetsz külön, usb-s hdd-t, filmeket tárolni az is jó.
2019. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a lényeg, amit kerülgettem, épp csak le nem írtam: az SSD fajlagosan drágább, tehát ugyanakkora méret esetén a HDD olcsóbb. Ennyi. Ha neked elég az, amekkora már van, akkor lényegében nincs hátránya.


És lehet vele fénykardozni :-) [ https://www.youtube.com/watch?v=qK4AonfnFaM , ez a videó olyan régi, hogy akkor még nem igazán voltak elterjedtek az SSD-k]

2019. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom az SSD írási olvasási sebessége nagyobb, cserébe x (nem kevés) felülirás után romlik a kondíció, viszont még ha 10százalékot mutat is lehet tökéletesen használható.

Szóval a kérdés mit tervezel csinálni vele? Gondolom videó vágó programot nem használsz 256gb-vel, gyanítom torrent fan sem vagy, akkor tb-os hdd lenne..

Nincs extrém mennyiségű újra írás és nem hiányzik a tárhely, akkor simán nem hiszem hogy kell bele hdd is..

2019. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van benne optikai meghajtó és állandó jelleggel szeretnél bele HDD-t akkor vegyél egy olyan bővítőt amit ha kiveszed a dvd írót akkor annak a helyére betudod tenni vele a vinyót, így gyors marad a géped is, és lesz plusz tárhelyed is ha kell. Vagy ha nem kell annyira sűrűn a nagyobb tárhely vehetsz külső vinyót is és azt ha olyat veszel azt akár viheted is könnyen magaddal.
2019. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat .Én is arra gondoltam hogy ha gyakran irok rá/törlök adatokat akkor az nem tesz jót neki ,legalább is ezt hallani xd
2019. márc. 7. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb 3-4 terrát kell megmozdítani rajta, hogy baja legyen, annyit még sose fogsz.
2019. márc. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor lesz baj, ha ugyanazt a lemezterületet írogatod többezerszer. Te nem fogsz ilyet csinálni normális használat mellett. Az operációs rendszer fog, de arra meg föl van készítve az SSD, ha normális minőségű. (Statisztikát tart fenn a cellák elhasználódottságáról, és ha valamelyik már a végét járja, akkor nem oda írja az oprendszer ide-oda írogatott fájljait.) Ez inkább az olcsó pendrive-oknál probléma: azokra nem érdemes pendrive-ról bootolható oprendszert telepíteni.
2019. márc. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!