Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy használt i7-3770 proci...

Egy használt i7-3770 proci miért ennyire drága?

Figyelt kérdés
Hardveraprón láttam hogy 25-30ért mennek ezek a használt 10 éves őskori procik. Miért adják ennyire drágán? Szerintem kicsit pofátlan dolog egy elavult 4 magos 10 éves procit ennyiért adni. Ráadásul ki tudja hogy mennyi ideig tudja valaki használni miután megveszi ezeket a régi széthajtott szarokat, ennyiért már egy Ryzen 5 1600 vagy 2600-as procit tud venni az ember. Nem hisztizni akarok, de szerintem 10-15 ezernél többet nem érnek.
2020. nov. 22. 19:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Miért adják ennyire drágán?"

Üdv a hardveraprón. Szerintem ez ilyen "minél több pénzt vissza akarok nyerni a termékemből" dolog sajnos...

2020. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha összeadod, hogy mennyibe kerül egy teljes platformváltás, akkor kijön, hogy az 10 ezerrel többe fog kerülni neked. Persze cserébe már ennyivel jobb is lesz a gép.

Csak mellette ott a vesződség is, hogy mindent értékesítened kell. Ezzel meg csak egy procicsere lenne... szóval ezért lehet ennyire drága. Egyszerűen ennyit ér. Nem tudsz hova fejlődni a platformon belül... ha más kell, akkor alaplapostól új kell mindenből, és akkor már DDR4 és LGA1200 vagy AM4. A legolcsóbb értelmes összeállítás ebből a trióból pedig 65-70 ezer

A mostani triódat jó esetben 25 ezerért értékesíted (ha 8GB a RAM). Tehát a platformváltás költsége 40-45 ezer lesz.

Szóval mondom, ez jobb gép lesz már! R3 3100 vagy i3 10100F röhögve hagyják ott a 3770-et. Csak többe kerül.


itt pl egy f🤭szig húzott 3770K-t ver a 10100, de nagyon:

[link]

Szerintem megéri a többletköltség ezt🙂

2020. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Ryzenhez veszel alaplapot,ramokat,ez legalább 40e.nem mindenki fps b_zi,egy régebbi i7 is elég játékra.

A sima 3770-et nem tudod széthajtani.

7es neked bőven elég az i3.

2020. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!