Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Ryzen 5 3600 vagy I5-10400f?

AMD Ryzen 5 3600 vagy I5-10400f?

Figyelt kérdés

Ne csak azt írd kérlek, hogy pl."Snapdragon, mert az jobb!", hanem azt is, hogy miért! pl. "A Snapdragon, mert az kevésbé meríti az akkut, mint az Exynos."

(Igen, néztem már mindenhol, igen az Intel kicsit jobb játékban, míg az AMD renderelésben, stb, ezeket már tudom...), Személyes vélemény érdekel, győzz meg, stb.



2020. nov. 23. 22:44
A kérdező szavazást indított:
I5-10100f
Ryzen 5 3600
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

(szavazásnál elírtad a 10400-at)


Nem egy árkategória, így nehéz az összehasonlítás.


ár érték arányban a 10400 jobb. Fix órajeles proci. annyit tud, ami rá van írva.

Ryzen viszont alap órajelen ugyanannyit tud, pedig jóval drágább. Ellenben lehet húzni. Már amennyire... mert ugye a szilíciumlottó itt is játszik. 5% eltérés simán van a procik között. És ha már ennyi pluszt ráköltesz, akkor nagyon nem mindegy, hogy melyiket is kapod 😕


Most ilyenbe nem mennék bele, hogy RAM... annál ha jó ryzen kompatibiliset választasz, az dob a rendszeren

Alaplapra se térnék ki, mert akkor érdemesebb már most olyat venni, ami biztonsággal fogadja a köv generációt is, az meg mindegyiknél 40-50 ezer. Különbség csak annyi, hogy míg ryzennél muszáj most ilyet venned, mert ha ráköltöd a pluszpénzt, akkor kéne tuningolni, mert csak úgy hozza be az ár-érték arányát... intelnél a fix proci viszont megadja a lehetőséget, hogy most eldöcögj egy olcsóbb lappal, ami ippeg csak tudja a 3200-as ramokat, aztán uccu neki, hadd menjen!

2020. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 meszike91 ***** válasza:
100%
Ahogy nézem azért elszaladt az AMD is az árral. Konkrétan jobban megéri az intel, ami azért durva. Szerintem nem éri meg az árkülönbséget a ryzen, pedig nekem is amd-m van.
2020. nov. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem dolga meggyőznie, ha néztél tesztet láttad amit kellett. Közel 50 százalék felárat kérnek a 3600 ért ma, játékban valamivel rosszabbul teljesít, több szálas munka alatt valamivel jobban. Ha egy árban lennének érteném a döntésképtelenséget, de erről szó nincs.
2020. nov. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg eldőlt, Intel lesz. Az AMD-t hogy megérje (mint ahogy az 1. válaszoló is írta), OC-zni kell. Ami meg +macera. Ha az enyém lenne a gép nem is volna ezzel baj, de unokatesómnak fogom építeni, és ő nem ért az ilyenekhez, csak a Fortniehoz, meg a GTA V-höz XD. Köszi az infókat, mindenkinek ment a zöld pacsi!
2020. nov. 24. 00:34
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez elég meggyőző érv, Intel Core i5-10400F 51.870 Ft

[link]

Meg ez!

[link]

2020. nov. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha szűkösebb a keret vagy nem lenne kihasználva (Fortnite khm..), akkor meleg szívvel tudom ajánlani az i3-10100f-et it. Már rég nézegettem, de azt hiszem talán ha 10%-al lenne lemaradva a 10400-től, viszont szintén jóval olcsóbb.

Egy biztos, jó látni hogy újra versenyzik az Intel és az AMD. Hol ennek, hol annak áll éppen a zászló, most éppen az intelnek.

2020. nov. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Az AMD melett most az szólhat, hogy az AM4 foglalat egy normálisabb alaplap esetében a későbbiekben is jó lesz, az Intel meg szinte minden új generációs processzorához új foglalat, ez által új alaplap is kell.
2020. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

#7 Pont hogy a mostani ötös széria volt az utolsó ami az am4 foglalatba jött, már nem lesz új proci bele.

Mondjuk amúgyis egy nagy kamu ez a 5 generáción át egy foglalat dolog. Oké hogy a foglalat ugyanaz, de a lapok nagyrésze nem is támogatja az újonan érkező procit, mert vagy nem jött rá bios frissítés, vagy csak mert random nem támogatta.. Szóval a legtöbb esetben aki mondjuk az első szériával kezdte az amd-t, annak úgyis kellett lapot váltania már, főleg ha az ötös széria érdekli.

Az intel legalább nem zsákbamacskát árul, tudatják hogy az lga 1200-as lap két generációig marad meg utána megint váltanak.. Eddig ha jól tudom mindig két generációnként váltottak foglalatot.

2020. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

#8 Jaja, tök nagy kamu az egész, csóri első generációs vásárló csak 16 magos procira tud frissíteni az eredeti 8 magos plafon helyett, mire jó az. :( Három generációt támogattak, ahogy az előző nem tudom, 20 évben kb mindig? Mindegyik 3-3 generációt támogatott, am2 am2+ am3 am3+, am4(fm foglalatot nem követtem, és nem ér annyit az egész hogy rákeressek) nél annyi változott hogy a chipsetet fejlesztették minden évben és nem nevezték am4+ ra a foglalatot. Nyilván mindenki örült volna ha támogatják a negyedik generációt is, de ha már mindenképp az intelhez akarod hasonlítani igazán megemlíthetnéd hogy az amd nem annyit csinált hogy emelt 100mhz et aztán nyomtatott egy új dobozt, ne csináljunk már úgy mintha egy kategória lenne az intel tervezett elavulásával pls.

De abban természetesen igazad van, hogy ebben a pillanatban nem érv a foglalat élettartama az amd mellett, jövőre mindenképp am5 jön már - aztán abba a lapba valószínűleg rakhatsz új procit 2023 ig.

2020. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5%

#9 Na meg is jött az amd fanunk aki ryzen-re veri.

Nem az volt a kérdés, hogy "vAjOn vÁlTsAk AmD-rE, mErT jÖvŐrE úJ fOgLaLat sOkÁiG tAmOgAtVa lEsZ"


Ennek semmi értelme, most az vab vitatva, hogy most melyik érdemesebb. Az am4 ha úgy vesszük az ötös szériával kihalt. Lga1200-ra még kijön egy generáció, így ha a jövőt nézzük (mivel még nem jött ki az új foglalatos amd lap se proci), az intel sokkal jobban megéri, pláne hogy gyorsabb processzorokat adnak JÓVAL olcsóbban az amd-hez viszonyítva.

Lehetünk maradiak hogy jajj csak az amd, de az már elmúlt.. Fel kell fogni, hogy az amd is csak egy pénzéhes cég lett, hisz indokalatlanul emelik a procik árait.

Míg az intel versenybe állt. Nem értem ezt az "ugyanazt a procit adják el évekig, csak órajelet emelnek" dolgot sem..

Szerinted nem ez colt az észszerű döntés? Hidd el, te is ugyanezt csináltad volna, hisz az intel minimális megmozdulással is vezette így a piacot mivel az amd évekre eltűnt. Ha megtehetném hogy így spóroljak és csináljak milliárdokat, énis megtenném.

De most ha megnézed, csak hasonlítsd össze az i3-9100-at az i3-10100-al.. Nem éppen csak órajel változás van.

Az meg hogy 16 magos ilyen-olyan procikra élvezkedsz az inkább a te szégyened, nézz utána miért is pontosan.

2020. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!