Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pasztázás után miért melegebb...

Pasztázás után miért melegebb a ps4?

Figyelt kérdés

Múlt héten takarítottam ki és pasztáztam/ hőlapkáztam újra a ps4-em

Nincs hangja, de a teteje sokkal melegebb mint előtte. Ez normális?

Ha esetleg 1-2 csavart nem húztam meg erősen hanem kicsit lazábban az baj?

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. nov. 24. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyanús...tudja mutatni a processzor hőfokokat? Anélkül elég lehetetlen megmondani, hogy mi történik.


Ventilátor megy rendesen?

2020. nov. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy akarom mondani APU..

szóval a lényeg a két csavar, ami az APU lefogatóhoz van. Ha azok meg vannak húzva, akkor oké.

Ha a ventilátor halkan megy egy 100% terhelésű játéknál, akkor is oké a rendszer

2020. nov. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megy a ventillátor

A APU lefogó csavart meghúztam de nem annyira erősen

2020. nov. 24. 13:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Processzor hőfokot nem tudja mutatni
2020. nov. 24. 13:42
 5/9 A kérdező kommentje:

Most az Ac Valhallát nyomom és pont ezért pasztáztam újra hogy ne szálljon fel, mert az odyssey-nél is ez volt.

Most Végig csöndbe van csak néha néha lehet hallani hogy megy a venti. De ha túl meleg lenne akkor pörögne a venti, nem?

2020. nov. 24. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van. Akkor jó így :) tudja a gép, hogy kell-e mennie a ventinek.
2020. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez lehet hogy hülye kérdés lesz. De ugye amikor szét szedtem akkor az alaplapból sok kábelt ki kellet húzni.

Az lehetséges hogy valamelyiket rosszul dugtam vissza? És ez miatt nem megy teljessen a venti?

2020. nov. 24. 16:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet. gyors néztem pár videót tisztításról még mikor először válaszoltam, és kiemelik, hogy a fentivel óvatosan kell, mert törékeny. ellenőrizd a csatlakozót, ha nem vagy biztos a dolgodban!


meg jó lenne egy ps fórumban feltenni ezeket a kérdéseket :D

2020. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lerinator válasza:

Ez teljesen normális, hogy pasztázás után melegebb a gép. Mivel az új paszta hatékonyabban adja át a hőt a hűtőbordáknak. Ilyenkor halkabban is üzemel a PS, mivel a ventilátornak kevesebbet kell forognia.


A régi paszta nem képes tökéletesen átadni a processzor által termelt hőt a hűtőbordáknak, ezért a processzor jobban melegszik így az jelet küld a ventilátornak hogy gyorsabban forogjon, ezért ilyenkor hangosabban üzemel.


A lényeg: Ameddig érezhetően meleg levegőt fúj ki a PS, addig biztos lehetsz benne, hogy a paszta jól vezeti a hőt a bordáknak és így a ventilátor hatékonyan tudja hűteni a processzort.

2023. szept. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!