Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya újrapasztázása...

Videokártya újrapasztázása garanciavesztés nélkül?

Figyelt kérdés
Még van rá 1 év gyártói garanciám. Újra tudom úgy pasztázni, hogy nem veszítem el azt? Már nagyom melegszik. Mikor megvettem 71°C körül volt a max hőfoka, most olyan 85°C (a szóba hőmérséklete ugyanannyi).

2020. szept. 18. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem elég neki egy takarítás? Nem hiszem, h lehetséges újra pasztázni gari vesztés nélkül, túl könnyen sérül és nem is nagyon lehet mindegyiket. Amúgy ugyan olyan felhasználás mellett? 85 fok még annyira nem vészes, az enyém játék közben van, h 90 körül áll meg
2020. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Takarítás már megvolt, előtte felment 90°C-ig is. 85°C játék közben volt, magas de nem maximális terhelés mellett (70-80% körül). Ha maxon hajtanám, akkor szerintem még feljebb menne. Alapjáraton 45°C-ra áll be.
2020. szept. 18. 16:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen videokártya?
2020. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Talán tedd fel a hűtés vezérlését s pörögjenek a ventik, meg a házat szellőzősen alakítsad ki;)
2020. szept. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

GTX 1080. Pontos típusát nem tudom, de 1 venti van rajta.

#4: Ezek már megvoltak, már akkor mikor a gépet raktam össze. Tuti hogy a hőátadással van valami baj a videokártyánál, arra kellene megoldást találni.

Ha netán elromlana és garanciáztatni szeretném, akkor ott mit fognak nézni? Mert néztem most pár ilyen szétszerelős videót, nincs rajta elvileg olyan matrica, ami szétszedéskor elszakadni. Így is meg tudják állapítani, hogy már le lett egyszer szedve róla a hűtőborda?

2020. szept. 18. 19:01
 6/14 anonim ***** válasza:
És ha most vinnéd el, hogy gariba csinálják meg? Még garanciális. Nem értelek.
2020. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez nem "hiba", mert a kártya ugyanúgy működik (de én szeretném hogy még vagy 5 évig működjön, ne a garancia lejárta után mekkenjen meg). Szóval ilyet nem javítanak, csupán annyit mondanak hogy jobb hűtéssel rendelkező példányt kellett volna venni. Legalábbis a bátyámnak ezt mondták mikor melegedési problémával akart garanciáztatni, így nem is "javították" meg neki garanciában.
2020. szept. 18. 19:26
 8/14 anonim ***** válasza:

5


Látom nem érted...


https://www.youtube.com/watch?v=povhIYaGPOo


Azt a programot, ami a ventiket vezérli s felpörgeti hűtésre, ha melegszik a kártya!

Ha nem teszed fel, akkor megsül a kártya s a szerviz is elküld a pitába...

2020. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8: Látom te sem érted :) MSI Afterburner-ben hiába tolom 100%-ra a venti fordulatszámát, a hőmérséklet felmegy 85°C körülre. Ha azt nem használom, és hagyom automatán, akkor olyan 90%-ig pörget fel, és ekkor pár fokkal melegebb is a kártya.
2020. szept. 19. 19:23
 10/14 anonim ***** válasza:

9

De értem, csak félre olvastam soraid:DDD

Most látom az 1 ventis is ráadásul.

Annál teljesen normális ez a hőmérséklet, mert maga a hűtési konstrukció ennyit tud, ami magyarul sz@r.

Erre tenni kell egy húsos 2-3 ventis téglát gyakorlatilag, hogy hosszú életű lehessen.

Hiába kenegetnéd te varázskrémmel.


Az a hűtés lenne a legoptimálisabb, ami a kártya mind 2 oldalát hűti s aktívan, de jelenleg csak a gpu oldali hűthető aktívan, a másik passzívan bár lehet ügyeskedni s megoldható az is;)


Jelenleg annyit tehetsz, hogy egy vagy kettő 8x8-as ventit 10mm-es távtartó műanyag-gumis lábakkal a kártya felső részére-gpu fölé teszel, levegőt lefele-rá fújatva 2000-3000rpm-est.

Régi gtx melegedős kártyáknál elég sokat segített.


Másik, hogy a házikó oldalát nem teszed fel, mert ennél még az is számít.

2020. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!