Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépen lévő csatlakozók...

A gépen lévő csatlakozók melyik alkatrészhez tartoznak?

Figyelt kérdés
Azokra a csatlakozókra gondolok, ahova pl. bedugom a billentyűzetet, egeret, monitort, stb.
2020. nov. 24. 22:35
1 2
 1/11 lali51 ***** válasza:
Alaplaphoz
2020. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Alaplap
2020. nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én láttam egy képet egy videókártyáról, amin voltak ilyen csatlakozók. Akkor ez most hogy van?
2020. nov. 24. 23:54
 4/11 anonim ***** válasza:
A nagyobb teljesítményű gamer vidikariknak nem elég az áramellátás amit a PCIE slot ad, és ki kell egészíteni. Ilyenkor kap + áramot a tápegységtől is. Amit X számú pines csatit kell rádugni a kártyára.
2020. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

8()

Ahova a billentyűzetet dugod az a billentyűzethez tartozik, ahova a monitort dugod az a monitorhoz tartozik..

Továbbmegyek: ahova a mikrofont dugod az a mikrofonhoz tartozik, ahova a fülhallgatót dugod az a fülhallgatóhoz tartozik és így tovább.. :-P

2020. nov. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mutasd meg azt a képet arról a videókártyáról.

Az alaplapokon szokott lenni kép kimenet monitornak, mert nem mindenkinek van szüksége külön videókártyára. Ha a processzorban van beépített grafikus vezérlő, lehet használni azt is, és akkor az alaplapon keresztül éred el, máskülönben a monitort a videókártyára dugod.

Szokott lenni az újabb videókártyákon type-c csatlakozó is, de ez is videókimenet, hiába egyezik meg formailag usb interfészt használó usb bemenettel, hiszen vannak egerek, billentyűzetek, amik usb-c kábellel mennek, de ezt is alaplapra dugod, nem a videókártyára.

Esetleg néhány videókártyánál van külön kábeles visszavezetés az alaplapra is, de azok felhasználása igen specifikus, ritka.

2020. nov. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

"Én láttam egy képet egy videókártyáról, amin voltak ilyen csatlakozók."


Billentyűzet és egér csatlakozók video kártyán? :-o

2020. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül a DisplayPort csatlakozóval kevered? Valóban hasonló az USB-hez, de ha jól megnézed, kicsit más a méretezés, és az egyik sarka le van vágva 45°-ban.


Az USB amúgy egy univerzális csatlakozó (főleg adattárolókhoz, beviteli eszközökhöz), míg a DisplayPort az egy modern monitorkábelhez való szabvány.

2020. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6 Azóta jobban megnéztem azt a képet, és szerintem az az alaplaphoz tartozik, csak először nem vettem észre csak a videókártyát. Bár azt nem tudom, hogy hogyan lett odacsatlakoztatva az a videókártya az alaplapra.

Egyébként itt a negyedik képről van szó. --> [link]

2020. nov. 25. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:

A negyedik képen önmagában egy videókártya van. A csatlakozók alatt ott is van a logójuk, az a dupla P betű alakú a displayport jele, a másik egymás mellett pedig a hdmi.

Az utolsó képen pedig a videókártya egy riser kábellel van rákötve az alaplapra, amiatt áll függőlegesen.

2020. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!