Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a számítógép 10 percenként...

Ha a számítógép 10 percenként lefagy 1-2 percre és újra jó a RAM vagy a HDD lehet a hibás?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Alaplaptól kezdve szinte bármi lehet ludas, köss le mindent és egyesével próbálkozz
2020. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
RAM-hiba jó esetben gyakori kékhalállal párosul, de könnyen tesztelheted (pl Memtest86). Jó lenne belenézni az Eseménynaplóba, hátha valamit találsz benne, ami a hibákra utal.
2020. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szinte bármi, akár hardver akár software akár driver.
2020. nov. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Eddig volt kékhalál is, de mióta kicseréltem a hdd-t egy másik (de régebbi, használt) HDD -re már nincs kékhalál csak 10 percenként fagy néhány percre. Csökkentett módban is fagyott, most próbáltam...
2020. nov. 26. 11:23
 5/18 anonim ***** válasza:
Akkor valszeg hardver hiba lesz.
2020. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Most megint kék halál lett, elszóltam az előbb magam. Eddig voltak hibakódok is most csak "Driver power state failure" hiba üzenet. Sokszor nem hoz be internetes képeket, ha rákattintok... volt, hogy a betűket se lehetett látni a mappáknál stb. elég őrjítő. Már 3x újratelepítettem különböző HDD-re.
2020. nov. 26. 13:07
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez jó hír is lehet. Először cseréld le a VGA és a wifi/lan drivert a gyárira (ne a Windows-ét használd), aztán teszt.
2020. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Eddig voltak hibakódok is most csak "Driver power state failure" hiba üzenet. Sokszor nem hoz be internetes képeket,"

Azért ha ezt az elején közlöd, akkor lényegesen le lehetet volna csökkenteni a tippeket a grafikus kártyára ill. az illesztöjére.

2020. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
És, ha az illesztő sem teszi rendbe, akkor a gép kuka? Egy Nvidia GeForce GTX 950M -ről van szó... vagy az Intel 530-ról egy laptopban.
2020. nov. 26. 16:49
 10/18 anonim ***** válasza:

Az akkor sem biztos hogy kuka.

Csak a távdiagnosztika helyett manuális diagnosztika kell /szervíz/.

2020. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!