Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy 2012(MID)MacBookPro...

Adott egy 2012(MID)MacBookPro 4gb raknak, de lassú, mit tegyek? (Tovább lent!)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát van ez a MacBook 4gb rammal 500gb hidd-vel amit kaptam, mert sajnos a régi gépemnek annyi, így kaptam egy ilyet aminek nagyon örülök. Soha életemben nem volt MacBook-om nem is nagyon vonzott, de tetszik egyébként. Viszont a gond vele az, hogy baromi lassan nyit meg mindent, és a bootolas is elég sok idő... Amikor már megnyílt a böngésző akkor ott gyors belül, de minden más amit meg nyitsz lassú. Catalina MacOS van rajta, Én arra gondoltam, hogy talán az lehet a hiba(Túl korszerű neki?!), de egy tapasztaltabb, hozzáértőbb válaszát várom ezügyben. Tudom, hogy nem egy korszerű gép, és ne várják sokat tőle, de most jelenleg ez van nekem és kell dolgoznom valamin.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat és a segítséget!



2020. nov. 26. 21:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a kijavította szavakért, csak telefonról vagyok és nem vettem észre, hogy át javította...
2020. nov. 26. 21:05
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

egy ssd-től meg volt táltosodni

meg egy tiszta telepítés sem ártana neki

és szerintem abban még ramot is lehet cserélni, upgradeni

2020. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez körülbelül nekem mennyibe fájna? Egy 250gb SSD illetve 8gb ram?

Telepítést megtudnam oldani, azzal nem lenne gond, de a fizikai részéhez nem értek meg ennyire sem.

2020. nov. 26. 21:27
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Egyáltalán nem rossz az a gép!


Úgy látom egy "HD Graphics 4000"-videokártya van benne és az támogatja is a Metal Platform-ot, ami kell a Mojave, Catalina, stb. rendszereknek.


Ráadásul alapjáraton támogatja a 10.15 (Catalina) rendszert is.


De a Catalinának minimum 4GiB RAM kell, ami már indokolhatja a lassú működést.


Az Apple 8GiB-et javasol ebbe a gépbe, de merész emberek kipróbálták, hogy 16GiB-et is bevesz. 2 férőhelyes, azaz vagy 2x4GiB-et teszel bele, vagy 2x8GiB-et, én biztos ez utóbbit próbálnám meg.


Mac-ek esetében nem túl nagy sebbesség növekedést tapasztaltam, mikor a HDD-t SSD-re cseréltem, de bár az is igaz, hogy én 7200RPM-s HDD-ket cseréltem, a tiedben meg 5400RPM-s van, ami azt jelenti, hogy talán ezt is érdemes az esetedben kicserélni.


Aztán mehet rá akár a Big Sur is!


Ha magad cseréled ki ezeket az eszközöket, akkor megúszhatod az árukból, egy 250GiB-es SSD kb 12 000 Ft (attól függ milyen márka), de én legalább 500GiB-eset tennék bele.


Ha beviszed egy Apple szervízbe, na ott annyit kérnek el tőled, amennyit van pofájuk.


A RAM-bővítés izgalmasabb, ugyanis a Mac-ek állítólag nem mindenfajta RAM-ot esznek meg, bár én nem ezt tapasztaltam.

2020. nov. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

"nem túl nagy sebbesség növekedést tapasztaltam"


én a 2012-es Mac Mini-nél és azt tapasztaltam. Majd levitte a fejem a sebesség :D

2020. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

#5: Ahány ház, annyi tapasztalat... :-)

(de az ő gépe attól nem lesz gyorsabb, ha SSD-re vált, elsőbb a memóriát kell megnégyszereznie, aztán esetleg az SSD-t is meglépheti)

2020. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Még nagyon új nekem ez a rendszer, szoknom is kell, de alapjában véve tetszik. Tehát akkor RAM és a HDD cseréje SSD-re megoldaná a problémát ez már világos és köszönöm.

Nézegettem videókat és nem egy bonyolult dolog kicserélni az SSD-t ahogyan láttam, bár lehet, a rendszer telepítése kicsit nehezebb feladat lenne, de ennek is utána fogok olvasni. Igen, láttam mennyiket kérnek el el ilyen cserére és leesett az állam... 125gb SSD 80e-Ft... Az úgy komoly.. Szerintem magam megcsinálom inkább. A RAM-ot is néztem, hogy 2 férőhelyes, azt kilehetne házilag cserélni? Mert oda nem kell szerintem nagy tudás, csak mint egy átlagos gépnél, kihuzod-bedugod, vagy rosszul gondolom?

2020. nov. 27. 11:44
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

#7: Tulajdonképpen tényleg nem nagy tudás kell egyikhez sem, csak egy csillag-csavarhúzó, rosszabb esetben egy 6-ágú csillag-csavarhúzó(torx, Apple oldalakon egy ilyen csavarhúzókészlet 29 000 Ft... :-) ...rohadt sznobb népség! :-) ), és kész.


A RAM-ok esetében azért nézz utánna elsőbb, hogy a Te gépedben pontosan milyenek vannak, de ha jól láttam, akkor SO-DIMM-DDR3L-1600MHz-esek, ha nagyobb MHz-eseket veszel az sem baj, ha Kingston-t veszel és abból is a KCP-set (Branded), akkor talán nem is ér nagy csalódás.


SSD-ből meg a Samsungok a legjobbak!

2020. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lényegen akkor ez a fajta RAM jo lenne. Vennék egy 8gb-ost, és marad benne az egyik 2gb+ez egyelőre.

[link]

2020. nov. 30. 14:37
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Én azért megnézném (kiszedném a jelenlegi RAM-okat), hogy mégis pontosan milyen típus, gondolom Elpida és ugyanúgy a kínaiak csinálják, mint általában mindent. A Crucial-t is hallottam, hogy nagyon nyomják Mac-es körökben, majd meséld el, hogy a gép megette-e(?). (De ha véletlenül nem lenne jó, akkor 14 napig visszaküldheted minden indoklás nélkül.)


Meg azt is, hogy a két különböző méretű RAM egymás mellett hogyan viselkedik, lehet, hogy semmi mellékhatás sem lesz.

2020. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!