Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Programtervező informatikuskén...

Programtervező informatikusként a hardverek terén?

Figyelt kérdés
Programtervező informatikus alapképzésen indultam, és egyik lehetséges opciónak tartom a hardverek, a programozható (tesztelhető) áramkörök világát. Mekkora eséllyel tudnék ezen a területen (is) elhelyezkedni itthon? Szoftver vagy hardver? Kell ehhez valami bónusz végzettség?

2020. nov. 26. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Hardverhez nem árt hardver ismeret. Azt meg leginkább villamosmérnökin tanítják.
2020. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mennyire akarsz a hardverbe bele folyni? Ahhoz elég komoly és mély hardver ismeret kell (programozható áramkörök),bár a mai fejlesztő rendszerekkel egyre kevésbé. De még nem árt ha valaki tisztában van a hardverrel. Ez egy olyan "átmeneti" terület szerintem. Én magam hardver közeli programozással (is) foglalkozom. Egy érdekes terület.
2020. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva felváltva szeretném működtetni a kettőt, hol a hardveres részével foglalkoznék a dolgoknak, hol a programozós (akár mindkettő) felével, szóval egy ilyen tech ágra gondoltam nem is feltétlenül a számítógépek, hanem inkább az elektronikák terén. Létezik erről valamiféle szakképzés, vagy feltétlenül muszáj emellé még egy egyetemet vállalni? Egy magyarországi cég adhat esetleg ilyen képzést?

Egy nagyon alapszintű hardverismeretet azért kapunk itt is, csak nyilván itt nem ezen lesz a hangsúly.

2020. nov. 27. 07:12
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon mély hardverismerethez (amilyet te szeretnél), csak azt lehet mondani, amit már fentebb is írtak, hogy vagy villamosmérnök vagy mérnökinformatikus képzést kellene végezdned.
2020. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell "papír" (sok esetben ha tényleg "csak" hardver közeli szoftvert akarsz fejleszteni és nem hardvert, akkor az elsajátítható, több cégnél is van ilyen gyakornoki lehetőség (pl. ahol én dolgozom, ott is szokott lenni ilyen lehetőség).
2020. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem tanulod meg azt sem (némi túlzás következik), hogy mi az a LED, addig jóformán tök mindegy mit tanulsz.


Járhatsz egyetemre, de perpillanat a céljaidhoz lehet egy technikusi képzés is jobb lett volna.

2020. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!