Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a RAM időzítés?

Mi az a RAM időzítés?

Figyelt kérdés
Proci vásárlás előtt állok és a döntésem az AMD Ryzen 5 2600X mellett landolt.Megkérdeztem egy ismerősöm,hogy jó proci-e,mivel ő jobban ért az ilyenekhez.Azt írta,hogy a proci az jó,de ez az a kategória ahol a BIOS-ban kell túrkálni és a RAM időzítéseket állítani.Ez mit jelent pontosan,ezt szükséges csinálni?

2020. nov. 29. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
semmit, RAM választása elsődlegesen az alaplapodtól függ.
2020. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 meszike91 ***** válasza:
100%

Az amd kényesebb a ram-ra, szóval célszerű olyan ram-ot venni amit támogat az alaplapod vagy ismert hogy szereti az amd.


Valószínűleg csak xmp-be be kell lőni a frekvenciát, ami nem egy nagy mutatvány.

2020. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze,HA overlockolni szeretnéd.

Ha nem teszel ilyesmit,nem "kell" turkálni!

2020. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
2020. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#1 amd n nem tudom, 17-18, intelen meg 12-13 éve a prociban van a memóriavezérlő, az alaplap annyiban releváns hogy fizikailag bele kell mennie a foglalatba, azon túl nagyon régóta nincs a kettő között kapcsolat.
2020. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Az 1000-res Ryzenek voltam eléggé válogatósak a RAM-ot illetően, a Zen+ már nem ilyen.

Normál felhasználásnál bedobod a memóriát és használod boldogan. Ha ki akarod facsarni a rendszerből a lehető legnagyobb teljesítményt, akkor az AMDnél lehet bűvészkedni a memória időzítésekkel és a sebességgel, ez valamivel több pluszt ad, mint az intel esetében - bár ez is legfeljebb néhány %-ot jelent.

Ha nem akarsz ezzel görcsölni, akkor veszel egy akármilyen legalább 2933MHz-es, de inkább 3200 vagy 3600-as ramot, bedobod, beállítod az "XMP"-t és ennyi.

Ha szeretnél optimalizálni, bűvészkedni, +1-3%-ot előcsalni akkor Prohardver > Ryzen 2000 topik.

2020. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 6-os, félrenyomtam a szavazásnál... egyetértek veled, megy a pót zöldkéz 👍
2020. nov. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xKakashix ***** válasza:
69%
valószínűleg arra gondolt, hogy az XMP profilt be kell állítani, hogy az adott MHz-en fusson a ram amilyet éppen vettél, ami nem egy nagy művészet
2020. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek
2020. nov. 30. 08:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak arra gondolt szerintem, hanem arra hogy a Ryzeneknél kb az összes időzítést érdemes megváltoztatni - ha a RAM bírja - a CAS-től a command rate-ig mindent. Egy CL14-es RAM jóval drágább, mint egy sima magasabb sebességű,de CL16-os szintetikus méréseken kívül meg kb semmi előnye nem lesz. Lehet ilyen 1-3% memória sebesség növelésért meg késleltetés csökkentésért napokat szívni és tesztelni,de nekem ez nem jelentene annyi pluszt, hogy belefogjak :D
2020. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!